PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zbliża się otwarcie amerykańskiej inwestycji pod Lublinem

  • wnp.pl
  • 22 paź 2014 11:17

Po 6 latach od wycofania się z inwestycji w Lublinie Amerykanie z Ball Packaging Europe wracają do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W powstającej właśnie fabryce puszek stałe zatrudnienie ma znaleźć 200 osób.

REKLAMA

Rekrutacją pracowników do powstającego zakładu zajmuje się Paulina Chojnacka z lubelskiego biura firmy Adecco Poland.
- Do końca roku w zakładzie Ball Packaging zatrudnionych zostanie 60 osób - mówi Chojnacka.

- Poszukujemy pracowników na wszystkie stanowiska w nowopowstającej fabryce. Jeszcze w tym roku w zakładzie zatrudnionych zostanie m.in. 25 specjalistów ds. utrzymania ruchu, po 5 operatorów maszyn, kontrolerów jakości i brygadzistów, a także automatycy z praktyczną widzą w zakresie nowoczesnych sterowników, mechanicy utrzymania ruchu, specjaliści ds. wytwarzania narzędzi i magazynierzy. W 2015 roku do obsadzenia będzie kolejnych 140 etatów - dodaje.

Pracownicy zostaną zatrudnieni bezpośrednio przez polski oddział firy Ball Packaging Europe Lublin Sp. z o.o., amerykańskiego producenta metalowych puszek. W ramach wdrożenia do pracy zdecydowana większość z nich przejdzie 6-tygodniowe szkolenie w oddziałach Ball w Stanach Zjednoczonych, angielskim Manchesterze lub niemieckim Hanowerze oraz otrzyma umowy o pracę na 2 lata. Po tym okresie pracownicy zostaną zatrudnieni na czas nieokreślony.

Adecco poszukuje specjalistów w Lublinie i w sąsiednich powiatach, a managerów rekrutuje w całym kraju. - Amerykanie postawili przed pracownikami dość wysokie wymagania, a czasu jest niewiele - przyznaje Paulina Chojnacka. - Rekrutacja będzie więc prowadzona nie tylko w samym mieście, ale także okolicznych powiatach w województwie lubelskim.

Ball Packaging chce skusić kandydatów atrakcyjnym wynagrodzeniem i pakietem świadczeń pozapłacowych.

- Poza umową o pracę podpisaną od razu na dwa lata pracownicy otrzymają także prywatne ubezpieczenie medyczne - mówi Kinga Hirao, Human Resources Manager w lubelskiej fabryce.

- Pracownikom będą przysługiwały także świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, a po roku pracy program emerytalny. Już od pierwszego dnia trwania umowy zatrudnieni uzyskają prawo do 26 dni płatnego urlopu - dodaje.

To już drugie podejście amerykańskiej firmy do uruchomienia zakładu produkcyjnego w Podstrefie Lublin działającej w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Poprzednio ambitne plany inwestycyjne pokrzyżował kryzys finansowy z 2008 roku, a wybudowana już hala produkcyjna została wynajęta innemu przedsiębiorstwu. Powrót koniunktury pozwolił Amerykanom na energiczny powrót do inwestycji.

Planowany na styczeń 2015 roku rozruch zakładu produkcji puszek Ball to kolejna dobra wiadomość napływająca z lubelskiej strefy, dla której pierwsze półrocze 2014 roku było rekordowe pod względem nowych inwestycji. Poza zakładem Ball Packaging w strefie pojawiło się jeszcze 5 innych inwestorów. Łączna wartość wszystkich inwestycji w Podstrefie Lublin wynosi na tę chwilę 812 mln złotych. Działające w podstrefie przedsiębiorstwa zatrudniają ponad 1100 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - MLP Group

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA