PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zbliża się otwarcie fabryki w Jaśle

  • Autor: PAP
  • 30 cze 2014 14:27

W nowej fabryce mebli w Jaśle (Podkarpackie) rozpoczęły się testy produkcyjne. Dzięki inwestycji Grupy Nowy Styl pracę znajdzie 90 osób. Koszt budowy zakładu to ponad 110 mln zł. Fabryka rozpocznie seryjną produkcję jesienią br.

REKLAMA

Jak poinformowała PAP Maria Lasek z Grupy Nowy Styl, w nowej fabryce wprowadzony będzie zaawansowany system zarządzania produkcją, który umożliwi kontrolę każdego elementu wytwarzanego w zakładzie. "Każdy komponent będzie monitorowany na bieżąco. Przełoży się to na lepsze zorganizowanie całego procesu produkcyjnego" - dodała.

W fabryce uruchomione zostaną również nowoczesne linie produkcyjne, które będą - jak podkreśliła Lasek - bardzo elastyczne i będą miały minimalne czasy przezbrojenia. "Produkcja nie będzie bowiem prowadzona w oparciu o partie (serie) materiału, ale wyłącznie w oparciu o zamówienia klientów. A wyprodukowanie 1 sztuki lub 100 sztuk produktu odbywać się będzie z jednakową wydajnością" - zaznaczyła.

W ramach inwestycji Grupa Nowy Styl, jako jeden z pierwszych producentów mebli biurowych na świecie, wdroży innowacyjną technologię okleinowania elementów krzywoliniowych za pomocą lasera. Jak wyjaśniła Lasek, technologia ta pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty jakościowe oraz wytrzymałościowe w zakresie łączenia płyt z obrzeżem. "O ile zastosowanie lasera w oklejaniu prostoliniowym jest znane na rynku od kilku lat, o tyle technologia ta dla elementów krzywoliniowych jest światową nowością" - powiedziała.

Obecnie w fabryce trwają testy produkcyjne. Pracownicy, którzy zostali już zatrudnieni uczą się obsługi maszyn i urządzeń. Firma wciąż jednak prowadzi rekrutację osób do nowego zakładu. Oferty pracy ogłoszone są m.in. na stronie internetowej spółki.

Koszt budowy i wyposażenia fabryki to ponad 110 mln zł, z tej kwoty blisko 40 mln zł stanowi dofinansowanie z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka. W nowym zakładzie pracę znajdzie 90 osób. Stopa bezrobocia w powiecie jasielskim wynosi 17,2 proc., dla całego regionu wskaźnik ten wynosi 15,2 proc.

Grupa Nowy Styl to czwarty największy producent mebli biurowych w Europie. W portfolio Grupy znajduje się kilka marek produktowych, m.in.: Nowy Styl, BN Office Solution i Forum Seating. Prawie 85 proc. sprzedaży Grupy trafia na eksport do 100 krajów. Firma posiada 19 własnych oddziałów na całym świecie oraz 15 fabryk w Polsce, Niemczech, Rosji i na Ukrainie. Zatrudnia ok. 5,7 tys. osób; z tej liczby w Polsce pracuje ok. 2,3 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA