PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zielona Góra, Opole czy... Świebodzin? Rosną nowe gwiazdy rynku magazynowego

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 sie 2017 07:45

Zielona Góra, Opole czy... Świebodzin? Rosną nowe gwiazdy rynku magazynowego Kamil Szymański, dyrektor w Dziale Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych, Savills

Kondycja polskiego rynku magazynowego pozwala na duży optymizm. Korzystają z tego miasta regionalne - zapewnia Kamil Szymański, dyrektor w Dziale Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych w Savills.

REKLAMA

- Kondycja rynku nieruchomości magazynowych w Polsce nadal jest bardzo dobra. Popyt na powierzchnie magazynowe w samym pierwszym kwartale 2017 r. wyniósł ponad 1 mln mkw., co stanowi aż 30 proc. całkowitego ubiegłorocznego wolumenu transakcji najmu. Daje to podstawy do bardzo optymistycznych prognoz na kolejne miesiące - uważa Kamil Szymański.

Jak dodaje, pod koniec marca br. w Polsce było już 11,53 mln mkw. magazynów. - Podaż nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce na koniec marca 2017 r. wynosiła ponad 11,53 mln mkw. Największym rynkiem pozostaje Warszawa (Strefa I i II), ale jej udział obniżył się z około 50 proc. w 2007 roku do 28 proc. na koniec 1 kw. 2017, co świadczy o rozwoju pozostałych obszarów logistycznych, zwłaszcza Górnego Śląska, Poznania, Wrocławia i Centralnej Polski. Najwyższy wskaźnik pustostanów odnotowano w Krakowie (13 proc.) i Szczecinie (9 proc.) a najniższy w Polsce Centralnej (2,3 proc.) - tłumaczy.

- Coraz większe znaczenie odgrywają mniejsze lokalizacje, takie jak Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz czy Białystok. Póki co zaspokajają one przede wszystkim zapotrzebowanie lokalnego rynku, ale oceniamy, że w przyszłości, wraz z rozwojem infrastruktury drogowej, atrakcyjność tych lokalizacji będzie rosła, zwłaszcza w kontekście logistyki międzynarodowej. Z kolei obszary umiejscowione wzdłuż zachodniej granicy, takie jak Zielona Góra, Opole, Świebodzin czy Szczecin stają się alternatywą dla firm niemieckich - podsumowuje Szymański.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNER SERWISU Partner serwisu - MLP Group

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA