PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dzieło sztuki zawiśnie w Arkadii

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 paź 2015 14:49

Dzieło sztuki zawiśnie w Arkadii CH Arkadia

W najbliższą środę, 28 października, warszawska Arkadia wzbogaci się o dzieło sztuki, które zagości w jej wnętrzu. Praca „Akrobata z krzesłem” Jerzego „JotKi” Kędziory, światowej sławy polskiego twórcy tzw. „rzeźb balansujących”, zawiśnie pod sklepieniem w Pasażu Kopernik.

REKLAMA

Inauguracja instalacji w Arkadii nastąpi 28 października (środa) o godzinie 15:00, a sam twórca będzie obecny w centrum podczas uroczystości. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Jerzy Kędziora, znany również pod pseudonimem JotKa, jest absolwentem gdańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (dzisiejsze ASP), uczestnikiem krajowych i międzynarodowych sympozjów i festiwali, a obecnie nauczycielem w częstochowskim Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego. Artysta – za sprawą swoich oryginalnych „rzeźb balansujących” – jest znany i szanowany nie tylko w Polsce, ale również Europie i Stanach Zjednoczonych. Jego „Przechodzący przez rzekę” stał się nowym symbolem Bydgoszczy, a największy, stały zbiór rzeźb balansujących JotKi posiada Fundacja Sztuki przy berlińskich Klinikach Czerwonego Krzyża. Inne rzeźby artysty znajdują się lub były wystawiane m.in. w Częstochowie, Rotherham w Anglii, a symultaniczny pomnik Jana Ignacego Paderewskiego realizowany jest jednocześnie w Waszyngtonie, Chicago, Bydgoszczy, Kąśnej Górnej i Nowym Jorku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA