PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ekoedukacyjny program Ikei dla krakowskich przedszkoli

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 mar 2014 12:31

Ekoedukacyjny program Ikei dla krakowskich przedszkoli

Rusza IV edycja konkursu EDUeko na najbardziej ekologiczne przedszkole w Krakowie i okolicach. W tym roku tematem przewodnim akcji, organizowanej przez Ikea Kraków, jest szeroko pojęte dbanie o wodę.

REKLAMA

Celem EDUeko jest wyróżnienie i nagrodzenie przedszkoli, które najaktywniej propagują działania na rzecz środowiska i angażują się w edukację ekologiczną najmłodszych. Organizatorom zależy na zachęceniu zarówno zarządzających placówkami, jak i nauczycieli, do podejmowania dalszych proekologicznych działań. Przedszkola, które chcą wziąć udział w konkursie, powinny nie tylko udokumentować już zrealizowane inicjatywy, ale też przeprowadzić z dziećmi zajęcia związane z hasłem przewodnim tegorocznej edycji, pod hasłem Kocham przyrodę - dbam o wodę. Przedszkolaki z pomocą opiekunów przygotują plakat tematycznie nawiązujący do tego właśnie hasła. Z kolei zadaniem nauczycieli jest opracowanie konspektu zajęć, które przeprowadzą ze swoimi podopiecznymi.

- W tym roku tematem konkursu EDUeko jest woda i wszystko to, co się z nią wiąże - począwszy od zanieczyszczenia akwenów wodnych, aż po jej oszczędzanie w domu i rolę w ekosystemach. Chcemy zwrócić uwagę m.in. na problem, jakim jest globalny niedobór wody. Może on w niedalekiej przyszłości dotknąć również te tereny, na których obecnie nie występuje - tłumaczy Agata Czachórska, koordynator ds. zrównoważonego rozwoju w Ikea Kraków. - Wierzymy, że edukacja ekologiczna i kształtowanie ekologicznych nawyków u najmłodszych to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego miasta i naszej planety - dodaje.

Zwycięskie przedszkole otrzyma tytuł najbardziej ekologicznego w Krakowie oraz bon zakupowy o wartości 3 tys. zł na wyposażenie, do zrealizowania w sklepach Ikea Kraków. Kolejne dwie wyróżnione placówki odbiorą bony po 1 tys. zł. Ponadto grupy przedszkolaków - laureatów z nagrodzonych przedszkoli wezmą udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach ekologicznych w krakowskiej placówka Ikea.

Nagrody przyznane zostaną też w dwóch dodatkowych kategoriach, niezależnych od wyników konkursu głównego. W tzw. głosowaniu publiczności pracownicy Ikea Kraków wybiorą cztery najciekawsze ich zdaniem plakaty, za które dzieci otrzymają zabawki o łącznej wartości 1000 zł. Nagrodzeni zostaną również autorzy 3 najlepszych konspektów zajęć nawiązujących do hasła Kocham przyrodę - dbam o wodę. Na wszystkich małych uczestników konkursu czekają również drobne nagrody pocieszenia oraz pamiątkowe dyplomy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA