PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Europejski Kongres Gospodarczy 2014 - sesje o nieruchomościach za nami

  • Autor: www.propertynews.pl
  • 24 mar 2014 11:38

Europejski Kongres Gospodarczy 2014 - sesje o nieruchomościach za nami

Podobnie jak w latach ubiegłych, również podczas tegorocznej, szóstej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego, zaplanowanego w dniach 7-9 maja, odbyły się specjalne sesje poświęcone perspektywom rozwoju rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, jak i całej Europie Środkowo-Wschodniej.


W trakcie debaty o inwestowaniu w nieruchomości komercyjne w regionie CEE dyskusja koncentrowała wokół m.in.: atrakcyjności inwestycyjnej stolic regionu, perspektyw wzrostu poszczególnych sektorów tej branży czy najlepszych form finansowania takich przedsięwzięć.

W czasie dyskusji poświęconej kondycji sektora nieruchomości komercyjnych w Polsce uczestnicy starali się znaleźć odpowiedzi na pytania: w jakim kierunku podąża rynek centrów handlowych, jak polskiemu sektorowi biurowemu, którego rozwój jest w głównej mierze napędzany przez branżę BPO, stwarzać dobre warunki do rozwoju, gdzie szukać źródeł popytu na nowoczesne powierzchnie magazynowe oraz w jakim miejscu jest polskie hotelarstwo i na ile obiekty te są atrakcyjnym produktem inwestycyjnym.

Z kolei szerzej o przyszłości sektora usług dla biznesu w Europie Centralnej była mowa w specjalnie przygotowanym panelu, w którym kluczowe tematy to m.in.: kierunki rozwoju branży outsourcingu usług biznesowych w regionie CEE, oczekiwania tej branży czy warunki, które zadecydują o dalszym rozwoju sektora BPO w Polsce.

Znacznie szerszy kontekst wzrostu branży magazynowej został przedstawiony w sesji dotyczącej europejskiej logistyki. Panel ten dotyczył m.in. perspektyw rozwoju transeuropejskiej sieci korytarzy transportowych i ich wpływu na branżę logistyczną, niezbędnych warunków dla dalszego wzrostu inwestycji czy atrakcyjnych lokalizacji dla deweloperów powierzchni magazynowych i logistycznych.

Niezależnie od specjalizacji, do wszystkich inwestorów był skierowany panel o kreowaniu perspektywicznych lokalizacji dla biznesu, w którym była mowa o warunkach budowania atrakcyjności miast i regionów Polski dla nowych inwestycji, kompetencjach władz państwowych i regionalnych w tworzeniu przewag konkurencyjnych lokalizacji czy współpracy i dobrych praktykach na linii jednostki samorządowe - inwestorzy.

Tradycyjnie już jedną z imprez towarzyszących Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu było przyznanie nagród Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej 2014. Konkurs ma za zadanie wyłonić projekty deweloperskie, które w ostatnim roku w istotny sposób wpłynęły na poprawę jakości życia w mieście, wzbogaciły jego ofertę dla biznesu, turystki, kultury i rozrywki, przyczyniły się do rewitalizacji zdegradowanej tkanki miejskiej, a także stały się rozpoznawalnym symbolem aglomeracji. Wiecej o kongresie: www.eecpoland.eu

Przeczytaj relacje z sesji:

Rynek nieruchomości komercyjnych w regionie CEE: Wyścig o globalny kapitał

Rynek nieruchomości komercyjnych w PolsceRynek definiowany na nowo

Sektor handlowy w Polsce i Europie Centralnej: Przyszłość handlu to połączenie świata realnego i wirtualnego

Logistyka. Korytarze transportowe: TEN-T zdynamizuje polską ofertę logistyczną, ale i rozwój gospodarki

Logistyka w Europie: Polska logistyka, czyli więcej, niż spełnienie marzeń Kopciuszka

E-commerce w gospodarce: E-commerce może nadać impetu całej gospodarce

Kreatywne zarządzanie przestrzenią publiczną: Kreowanie przestrzeni publicznej wymaga obywatelskiego zaangażowania

 

Poznaj laureatów konkursu Top Inwestycje komercyjne w przestrzeni miejskiej

 

Obejrzyj najciekawsze materiały wideo:

Aareal Bank chce finansować kolejne projekty nieruchomościowe w Polsce

Mądre zarządzanie miastami kluczem do rozwoju hotelarstwa

Biura będą mniejsze, ale bardziej przyjazne pracownikowi 

Branża BPO zostanie w Polsce na dłużej 

Deutsche Hypo chce być długoterminowym graczem 

Resort administracji i cyfryzacji chce stworzyć narzędzia do rozwoju rynku e-commerce 

PKP szykuje nowe możliwości dla deweloperów nieruchomości komercyjnych 

Najważniejsza jest jakość

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA