PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fundacja Tesco pomoże dzieciom

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 cze 2014 14:33

Fundacja Tesco pomoże dzieciom

4. czerwca Fundacja Tesco Dzieciom oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci podpisały porozumienie, w ramach którego zobowiązały się do wspólnego inicjowania i wspierania działań mających na celu pomoc dzieciom i młodzieży w obszarach pomocy społecznej, edukacji i ochrony zdrowia.

REKLAMA

Pomocą w ramach działań realizowanych przez Partnerów zostanie objętych ponad tysiąc dzieci rocznie.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Fundacja Tesco Dzieciom współpracują przy realizacji programów społecznych na rzecz poprawy sytuacji dzieci w Polsce od 2012 roku.

4. czerwca, podczas uroczystości związanych z obchodami Dnia Dziecka w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci została podpisana umowa o partnerstwie strategicznym przy realizacji zadań mających na celu poprawę jakości życia społecznego młodych ludzi.

W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział: prezes Fundacji Tesco Dzieciom - Katarzyna Michalska Miszczyk oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - Wiesław Kołak. Partnerzy ustalili, iż sztandarowym, wspólnym działaniem realizowanym przez Fundację i Towarzystwo będzie Ogólnopolski Program Dożywiania Potrzebujących Dzieci „Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę".

„Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę" jest programem skierowanym do podopiecznych świetlic i ognisk środowiskowych. Z udziału w programie korzysta rocznie blisko 1000 podopiecznych TPD, każdego roku Fundacja finansuje dla nich około 150 tys. posiłków.

Program odpowiada na jeden z najistotniejszych problemów społecznych, związanych z ubóstwem i niedożywieniem młodych ludzi. Jak podaje GUS w Polsce w 2012 roku wskaźnik zagrożenia ubóstwem skrajnym wśród dzieci i młodzieży do lat 18 wyniósł ok.10 proc. a osoby w tym wieku stanowiły prawie jedną trzecią populacji zagrożonej skrajnym ubóstwem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA