PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Galeria Młyńska zabiera w podróż w odległe zakątki świata

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 lip 2011 16:55

Galeria Młyńska w Raciborzu od początku lipca proponuje odwiedzającym podróż w odległe zakątki świata. Wystawa z cyklu „Widok od wewnątrz - Meksyk i Gwatemala" to zbiór fotografii będących subiektywnym zapisem rzeczywistości, dokonanym przez autorów projektu.

REKLAMA

Zbiór dzieł jest częścią projektu badawczego z zakresu antropologii kulturowej, organizowanego z ramienia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, który odbył się w zeszłym roku w Meksyku i Gwatemali.

Siedem „portretów wewnętrznych" zaprezentowanych na wystawie to skromny fragment zebranego materiału. Ale przy ich pomocy zwiedzający będą mogli się dowiedzieć, jak swoje otoczenie widzą wybrani mieszkańcy dwóch niewielkich meksykańskich i jednej gwatemalskiej społeczności.

Wykonane przez uczestników zdjęcia, prezentowane na planszach osobowych, realizują temat przewodni projektu: „Smutki i radości dnia codziennego, rzeczy dobre oraz te które wywołują twoje negatywne uczucia". Dzięki zróżnicowaniu uczestników przedsięwzięcia pod względem wieku, pochodzenia i płci, udało się zauważyć wiele różnic oraz podobieństw w ich „sposobie bycia w świecie". Pozwoliło to także na zaobserwowanie, jak sytuacja kulturowa warunkuje proces kreowania obrazu w różnych społecznościach.

Projekt, który od tygodnia zachwyca wszystkich miłośników fotografii, kultury będzie dostępny dla odwiedzających do 14. lipca.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA