PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Galeria Młyńska zabiera w podróż w odległe zakątki świata

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 lip 2011 16:55

Galeria Młyńska w Raciborzu od początku lipca proponuje odwiedzającym podróż w odległe zakątki świata. Wystawa z cyklu „Widok od wewnątrz - Meksyk i Gwatemala" to zbiór fotografii będących subiektywnym zapisem rzeczywistości, dokonanym przez autorów projektu.

REKLAMA

Zbiór dzieł jest częścią projektu badawczego z zakresu antropologii kulturowej, organizowanego z ramienia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, który odbył się w zeszłym roku w Meksyku i Gwatemali.

Siedem „portretów wewnętrznych" zaprezentowanych na wystawie to skromny fragment zebranego materiału. Ale przy ich pomocy zwiedzający będą mogli się dowiedzieć, jak swoje otoczenie widzą wybrani mieszkańcy dwóch niewielkich meksykańskich i jednej gwatemalskiej społeczności.

Wykonane przez uczestników zdjęcia, prezentowane na planszach osobowych, realizują temat przewodni projektu: „Smutki i radości dnia codziennego, rzeczy dobre oraz te które wywołują twoje negatywne uczucia". Dzięki zróżnicowaniu uczestników przedsięwzięcia pod względem wieku, pochodzenia i płci, udało się zauważyć wiele różnic oraz podobieństw w ich „sposobie bycia w świecie". Pozwoliło to także na zaobserwowanie, jak sytuacja kulturowa warunkuje proces kreowania obrazu w różnych społecznościach.

Projekt, który od tygodnia zachwyca wszystkich miłośników fotografii, kultury będzie dostępny dla odwiedzających do 14. lipca. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA