PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jak wdrażać idee CSR w hotelarstwie?

  • Autor: propertynews.pl
  • 31 sty 2014 14:29

Jak wdrażać idee CSR w hotelarstwie?

Czym jest CSR (Corporate Social Responsibility) oraz jakie działania warto podjąć zarówno w małej, jak i dużej firmie w ramach jej strategii rozwoju? Na te pytania odpowiada Michał Świgost dyrektor sprzedaży i marketingu w sieci Qubus Hotel.

REKLAMA

Idea społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) to rozwijanie świadomości, jak funkcjonowanie danej firmy wpływa na społeczeństwo i środowisko oraz branie odpowiedzialności za ten wpływ. To zarówno działanie zgodnie z prawem, środowiskiem czy zasadami społecznymi i etycznymi panującymi w danym kraju czy grupie społecznej, ale także prowadzenie działań maksymalizujących tworzenie wspólnych wartości w społeczeństwie. - Biznes odpowiedzialny społecznie, polega też na rozpoznawaniu, zapobieganiu i łagodzeniu możliwych negatywnych skutków funkcjonowania danej firmy - tłumaczy Michał Świgost dyrektor sprzedaży i marketingu w sieci Qubus Hotel.

Funkcjonowanie firmy zgodnie z literą prawa oznacza nie tylko przestrzeganie określonych przepisów określonych normami zawodowymi oraz standardami wewnętrznymi, wypracowanymi w danej firmie. To także przestrzeganie praw człowieka wobec wszystkich pracowników, partnerów i konkurencji. Wiąże się to m.in. z dochowywaniem umów i zobowiązań wobec partnerów firmy, a także utrzymywanie z nimi poprawnych kontaktów. Jeśli chodzi o konkurencję, to firma odpowiedzialna społecznie nie powinna stosować nieuczciwych praktyk eliminacji konkurenta. Zaliczamy do nich m.in. kopiowanie jego produktów, naruszanie nazwy, nieuczciwe negocjacje czy stosowanie wobec konkurencji tzw. czarnego PR'u.

Regularne i sprawiedliwe wynagradzanie i przestrzeganie praw pracownika sprawia, że pracownik czuje się bezpieczny w danej firmie, to z kolei wpływa pozytywnie na efektywność jego pracy. Ważny jest też poziom ekwiwalentu pieniężnego przysługującego za wykonaną pracę oraz zatrudnianie na zasadach umowy o pracę, a także system motywacyjny.

- W ramach idei otwartości ważne jest budowanie odpowiedniej ścieżki kariery, wdrażanie systemów szkoleniowych umożliwiających pracownikom samorealizację w ramach firmy, czy gwarantowanie dodatkowych świadczeń pracowniczych. W sieci Qubus Hotel realizujemy np. programy takie jak: „Ołówkowe" (dofinansowanie do wyprawek szkolnych) czy „Prymus" (konkurs dla osób studiujących i pracujących jednocześnie). Dodatkowo proponujemy naszym pracownikom dofinansowanie do opieki zdrowotnej, co cieszy się ich dużym zainteresowaniem - mówi Michał Świgost

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA