PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Knight Frank partnerem portalu Invest in Wroclaw

  • Autor: propertynews.pl
  • 27 lis 2013 11:06

Firma Knight Frank została jednym z partnerów portalu informacyjnego „Invest in Wroclaw" (www.invest-in-wroclaw.pl), dedykowanego inwestorom zagranicznym, zainteresowanym działalnością gospodarczą na terenie aglomeracji wrocławskiej. Projekt, który wystartował w połowie listopada, został zrealizowany przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej wraz z firmą doradczą JP Weber oraz partnerami - poza Knight Frank, także HRK i Jones Lang LaSalle.

REKLAMA

Dzięki portalowi potencjalny inwestor zagraniczny może nie tylko dowiedzieć się, jak wygląda lokalny rynek pracy czy jak założyć firmę, ale może jednocześnie znaleźć interesującą działkę pod inwestycję, powierzchnię biurową czy wyszukać poddostawców produktów i usług dla swojej działalności.

Knight Frank, jako doradca w zakresie nieruchomości komercyjnych, zapewnia w ramach wspólnego przedsięwzięcia promującego stolicę Dolnego Śląska i okolice, informacje o wrocławskim rynku powierzchni biurowych i dostępnych do wynajęcia biurach w tej aglomeracji. - Wrocław w ciągu ostatniej dekady stał się jednym z największych i najważniejszych ośrodków usług BPO i R&D w kraju. Dobra infrastruktura, bogate zasoby wykwalifikowanej siły roboczej, proaktywna polityka prowadzona przez lokalne władze oraz pozytywne doświadczenia inwestorów stymulują dynamikę wielu sektorów lokalnego rynku, w tym również rynku nieruchomości biurowych - mówi Dorota Kościelniak, dyrektor regionalna i partner Knight Frank, kierująca wrocławskim biurem firmy.

Pod koniec września 2013 roku zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej we Wrocławiu szacowane były na około 507.000 mkw., z czego 470.000 mkw. przeznaczone było na wynajem. Tym samym stolica Dolnego Śląska pozostaje drugim, po Krakowie, największym regionalnym rynkiem biurowym w Polsce. Od początku 2013 roku we Wrocławiu ukończono realizację ponad 55.000 m kw. nowych biur. W oparciu o harmonogramy budowy obecnie realizowanych inwestycji szacuje się, że do końca 2013 roku zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej we Wrocławiu powinny zwiększyć się o kolejne 22.300 m kw., natomiast w 2014 roku na rynek może wpłynąć około 66.500 m kw. nowych biur.

 - Wrocław ma ogromny potencjał gospodarczy i chcemy, żeby jak największa liczba firm zagranicznych mogła się o tym przekonać. Naszym celem jest, żeby aglomeracja wrocławska stała się nie tylko miejscem atrakcyjnym dla wielkich korporacji, ale też dla małych i średnich przedsiębiorstw, głównie z Europy Zachodniej, które we Wrocławiu i jego okolicach mogą lokować swoje zakłady produkcyjne czy biura usługowe. Naszym głównym celem jest tworzenie atrakcyjnych miejsc pracy dla mieszkańców naszej aglomeracji, a nowy portal, który uruchomiliśmy, ma nas wspomóc w osiągnięciu tego celu - mówi Ewa Kaucz, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW).

Zapowiada, że Invest in Wroclaw będzie na bieżąco optymalizowany i rozbudowywany, a bazy danych stale poszerzane. W chwili obecnej portal posiada trzy wersje językowe: polską, angielską oraz niemiecką i planowane są dodatkowe wersje. Portal dostępny jest na stronach www.invest-in-wroclaw.pl, www.invest-in-wrocclaw.com oraz www.standort-breslau.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA