PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Noworoczna Zbiórka Żywności z Tesco i Federacją Polskich Banków Żywności

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 sty 2014 13:12

Noworoczna Zbiórka Żywności z Tesco i Federacją Polskich Banków Żywności

Banki Żywności i Tesco organizują Noworoczną Zbiórkę Żywności. Do przekazywania produktów zachęcać będzie klientów specjalna akcja promocyjna Tesco, w której produkty sprzedawane będą w ofercie 2 za mniej. Dzięki temu, robiąc zakupy klienci mogą podzielić się z osobami potrzebującymi.

REKLAMA

Jak podkreślają eksperci z Federacji Polskich Banków Żywności, miliony osób cały rok, nie tylko na święta, czekają na pomoc. Noworoczna Zbiórka Żywności trwać będzie od 23. stycznia do 5. lutego we wszystkich sklepach Tesco w całej Polsce, gdzie tuż za linią kas ustawione zostaną specjalnie oznakowane kosze. Klienci będą mogli wkładać do nich artykuły spożywcze, które chcą przekazać potrzebującym. W czasie trwania akcji na klientów sieci Tesco czekają oferty promocyjne, m.in. niektóre produkty będą dostępne w promocjach 2 w cenie 1 lub 2 za mniej. Wśród artykułów objętych promocją znaleźć będzie można artykuły spożywcze z długim terminem przydatności m.in. ryż, makaron, produkty w puszce itp.

Tym razem do akcji dodatkowo włącza się firma Unilever, która zdecydowała się wesprzeć Banki Żywności kwotą 1proc. ze sprzedaży wybranych produktów zakupionych podczas Noworocznej Zbiórki Żywności.

Organizatorami Noworocznej Zbiórki Żywności jest Federacja Polskich Banków Żywności we współpracy z Tesco Polska. Podarowana podczas akcji żywność trafi do potrzebujących, m.in. do osób chorych, samotnych, starszych, bezdomnych, dzieci z najuboższych rodzin oraz niepełnosprawnych.  W Polsce aż 2,5 miliona Polaków żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa.

Noworoczna Zbiórka Żywności to kolejna wspólna inicjatywa Tesco i Banków Żywności. Warto wspomnieć także o projekcie „Tesco. Oszczędzam. Nie marnuję. Przekazuję". Celem programu jest ograniczanie strat żywności. Pełnowartościowa żywność stanowiąca nadwyżkę, jakiej sklep nie zdąży sprzedać przed upływem terminu przydatności do spożycia jest przekazywana najbardziej potrzebującym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA