PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Oddaj krew w Atrium Plejada

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 maj 2013 16:05

Centrum Handlowe Atrium Plejada w Bytomiu wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic organizują cykliczną akcję krwiodawstwa. Do końca roku, w każdą drugą sobotę miesiąca, będzie można oddać krew.

REKLAMA

Atrium Plejada podpisało z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) z Katowic umowę o współpracy do końca 2013 roku. W jej ramach, co miesiąc organizowane będą akcje krwiodawstwa. Mobilny ambulans RCKiK będzie zaparkowany na parkingu przed Atrium Plejada w każdą drugą sobotę miesiąca od godziny 11.00 do 16.00.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 maja. Krew może oddać każda zdrowa pełnoletnia i nieprzyjmująca na stałe leków osoba w wieku do 65 lat, ważąca powyżej 50 kg i ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Aby oddać krew należy mieć ze sobą dowód osobisty i być po lekkim posiłku. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w roku, mężczyźni 6 razy w roku. Kandydat na krwiodawcę wypełnia kwestionariusz medyczny, zawierający pytania o stan zdrowia i przechodzi badania wstępne, w tym badanie lekarskie. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi. Aby oddać krew należy mieć ze sobą ważny dowód tożsamości. Podczas ostatniej akcji w mobilnym ambulansie ustawionym przed Atrium Plejada udało się zebrać 4050 ml. krwi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA