PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Oddaj krew w Atrium Plejada

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 maj 2013 16:05

Centrum Handlowe Atrium Plejada w Bytomiu wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic organizują cykliczną akcję krwiodawstwa. Do końca roku, w każdą drugą sobotę miesiąca, będzie można oddać krew.

REKLAMA

Atrium Plejada podpisało z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) z Katowic umowę o współpracy do końca 2013 roku. W jej ramach, co miesiąc organizowane będą akcje krwiodawstwa. Mobilny ambulans RCKiK będzie zaparkowany na parkingu przed Atrium Plejada w każdą drugą sobotę miesiąca od godziny 11.00 do 16.00.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 maja. Krew może oddać każda zdrowa pełnoletnia i nieprzyjmująca na stałe leków osoba w wieku do 65 lat, ważąca powyżej 50 kg i ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Aby oddać krew należy mieć ze sobą dowód osobisty i być po lekkim posiłku. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w roku, mężczyźni 6 razy w roku. Kandydat na krwiodawcę wypełnia kwestionariusz medyczny, zawierający pytania o stan zdrowia i przechodzi badania wstępne, w tym badanie lekarskie. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi. Aby oddać krew należy mieć ze sobą ważny dowód tożsamości. Podczas ostatniej akcji w mobilnym ambulansie ustawionym przed Atrium Plejada udało się zebrać 4050 ml. krwi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA