PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis pomaga w usamodzielnianiu się młodzieży

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 kwi 2014 09:16

Orbis pomaga w usamodzielnianiu się młodzieży

Aż 70 tys. dzieci w Polsce wychowuje się poza rodziną. Ich start na rynku pracy jest szczególnie trudny. Z inicjatywy pracowników hotelu Novotel Warszawa Centrum, Fundacja Dzieci Niczyje wraz z Fundacją Accor prowadzą projekt Accordeon Samodzielności pod patronatem honorowym Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Władysława Kosiniaka-Kamysza.

REKLAMA

To pierwsza w Polsce inicjatywa skierowana do młodych osób szczególnie zagrożonych bezrobociem. W ramach programu, młodzi ludzie mają nie tylko możliwość odbycia płatnego stażu w firmach, ale również otrzymują wsparcie, m.in. pomoc psychologiczną. Fundacja Accor przekazała na ten projekt 22 000 EUR w 2013 roku i 18 000 EUR w 2014 roku.

Młodzi ludzie pozbawieni wsparcia rodziny, na starcie w dorosłość są szczególnie zagrożeni wykluczeniem społecznym. Dzisiejszy rynek pracy, na którym stopa bezrobocia wynosi 13proc. jest dla osób z bagażem negatywnych doświadczeń, szczególnie ciężkim miejscem do debiutu.

Projekt „Accordeon Samodzielności" pomaga w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Osoby potrzebujące pomocy wytypowała Fundacja Dzieci Niczyje. Projekt realizowany jest w trzech etapach. W pierwszym, dzięki pomocy psychologicznej, młode osoby uwierzyły we własne siły, poznały perspektywy zawodowe, nauczyły się zarządzania własnym budżetem. Kolejnym etapem były krótkie, jednodniowe wizyty w firmach biorących udział w programie. Uczestnicy programu zapoznawali się z firmą, stanowiskami pracy i ścieżkami kariery. W trzecim etapie, rozpoczęły płatne staże zawodowe w wybranych przez siebie firmach.

„Według badań młodzi ludzie, wychowankowie domów dziecka, obawiają się, że po opuszczeniu placówki nie poradzą sobie w codziennym życiu, będą mieli problemy mieszkaniowe, finansowe, a także trudności ze znalezieniem pracy. Accordeon Samodzielności zakłada nie tylko wsparcie i szkolenia, ale także konkretne staże i możliwości dalszego rozwoju. Taki projekt pomaga im uaktywnić się na początku drogi zawodowej i pokonać lęk przed niepowodzeniem"- mówi dr Monika Sajkowska, Prezeska Zarządu Fundacji Dzieci Niczyje.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA