PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Orbis pomaga w usamodzielnianiu się młodzieży

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 kwi 2014 09:16

Orbis pomaga w usamodzielnianiu się młodzieży

Aż 70 tys. dzieci w Polsce wychowuje się poza rodziną. Ich start na rynku pracy jest szczególnie trudny. Z inicjatywy pracowników hotelu Novotel Warszawa Centrum, Fundacja Dzieci Niczyje wraz z Fundacją Accor prowadzą projekt Accordeon Samodzielności pod patronatem honorowym Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Władysława Kosiniaka-Kamysza.

REKLAMA

To pierwsza w Polsce inicjatywa skierowana do młodych osób szczególnie zagrożonych bezrobociem. W ramach programu, młodzi ludzie mają nie tylko możliwość odbycia płatnego stażu w firmach, ale również otrzymują wsparcie, m.in. pomoc psychologiczną. Fundacja Accor przekazała na ten projekt 22 000 EUR w 2013 roku i 18 000 EUR w 2014 roku.

Młodzi ludzie pozbawieni wsparcia rodziny, na starcie w dorosłość są szczególnie zagrożeni wykluczeniem społecznym. Dzisiejszy rynek pracy, na którym stopa bezrobocia wynosi 13proc. jest dla osób z bagażem negatywnych doświadczeń, szczególnie ciężkim miejscem do debiutu.

Projekt „Accordeon Samodzielności" pomaga w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Osoby potrzebujące pomocy wytypowała Fundacja Dzieci Niczyje. Projekt realizowany jest w trzech etapach. W pierwszym, dzięki pomocy psychologicznej, młode osoby uwierzyły we własne siły, poznały perspektywy zawodowe, nauczyły się zarządzania własnym budżetem. Kolejnym etapem były krótkie, jednodniowe wizyty w firmach biorących udział w programie. Uczestnicy programu zapoznawali się z firmą, stanowiskami pracy i ścieżkami kariery. W trzecim etapie, rozpoczęły płatne staże zawodowe w wybranych przez siebie firmach.

„Według badań młodzi ludzie, wychowankowie domów dziecka, obawiają się, że po opuszczeniu placówki nie poradzą sobie w codziennym życiu, będą mieli problemy mieszkaniowe, finansowe, a także trudności ze znalezieniem pracy. Accordeon Samodzielności zakłada nie tylko wsparcie i szkolenia, ale także konkretne staże i możliwości dalszego rozwoju. Taki projekt pomaga im uaktywnić się na początku drogi zawodowej i pokonać lęk przed niepowodzeniem"- mówi dr Monika Sajkowska, Prezeska Zarządu Fundacji Dzieci Niczyje.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA