PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska Grupa Uzdrowisk i EMC Instytut Medyczny razem na rzecz zdrowia

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 lut 2014 09:49

Polska Grupa Uzdrowisk oraz EMC Instytut Medyczny podpisały list intencyjny dotyczący współpracy. W ramach partnerstwa planowane jest m.in. tworzenie wspólnych produktów oraz ich promowanie, a przede wszystkim podejmowanie wspólnych działań na rzecz poprawy zdrowia społeczeństwa i związanej z nim długości oraz jakości życia.

REKLAMA

Główną intencją listu intencyjnego jest partnerstwo Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz EMC Instytutu Medyczengo, które ma na celu zapewnienie pacjentom ośrodków, wchodzących w skład obu instytucji, kompleksowości i ciągłości świadczeń w zakresie profilaktyki, leczenia i edukacji zdrowotnej. To również wyjście naprzeciw zmianom społecznym i demograficznym, związanym między innymi z postępującym procesem starzenia się społeczeństwa, konsekwencjami schorzeń cywilizacyjnych, a także odpowiedź na coraz większe potrzeby i oczekiwania pacjentów i instytucji zajmujących się sferą ochrony zdrowia.

- Jestem głęboko przekonany, że nasza współpraca z EMC Instytutem Medycznym przyniesie wiele pozytywnych zmian w opiece medycznej oraz w podejściu do pacjenta. Chcemy tworzyć nie tylko wspólne produkty, ale i kreować trendy nowoczesnego lecznictwa szpitalnego, połączonego z rehabilitacją uzdrowiskową. Jako Grupa PGU prowadzimy szeroko zakrojone działania, nie tylko obejmujące unowocześnienie bazy noclegowej i rehabilitacyjno - zabiegowej naszych sześciu uzdrowisk, ale również zależy nam na aktywnej współpracy ze specjalistami o możliwie najwyższych kwalifikacjach w zakresie medycyny, rehabilitacji i lecznictwa, tak żeby zapewnić naszym pacjentom kompleksowość i ciągłość świadczeń w zakresie profilaktyki, leczenia i edukacji zdrowotnej na najwyższym poziomie, w oparciu właściwości bioklimatyczne i bogactwo surowców naturalnych - mówi Robert Rozmus, p.o. prezesa zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Bardzo istotnym elementem tego projektu jest uzyskanie od pacjenta informacji dotyczących jego potrzeb w zakresie aktywności fizycznej w życiu codziennym, w pracy zawodowej i rekreacji. Niebagatelną kwestią jest również wsparcie społeczne - wskazanie profesjonalnych ośrodków rehabilitacji stacjonarnej, w których pacjent może ćwiczyć pod fachowym nadzorem wyspecjalizowanej kadry medycznej.

- Bardzo nas cieszy partnerstwo z Polską Grupą Uzdrowisk, jedną z największych tego typu grup w Polsce, ponieważ w wielu przypadkach oferty usług EMC i PGU mogą doskonale się uzupełniać. Tym samym, wspólnie będziemy mogli wychodzić naprzeciw oczekiwaniom coraz bardziej wymagających pacjentów i kuracjuszy. EMC ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu szpitalnym w wielu obszarach, w tym m.in. w chirurgii, ortopedii, rehabilitacji, czy bariatrii. Rozszerzeniem oferty turnusu odchudzającego w uzdrowisku może być leczenie otyłości balonem żołądkowym, które z powodzeniem stosujemy od wielu lat w Szpitalu EuroMediCare we Wrocławiu - dodaje Piotr Gerber, prezes zarządu EMC Instytutu Medycznego.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA