PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska Grupa Uzdrowisk i EMC Instytut Medyczny razem na rzecz zdrowia

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 lut 2014 09:49

Polska Grupa Uzdrowisk oraz EMC Instytut Medyczny podpisały list intencyjny dotyczący współpracy. W ramach partnerstwa planowane jest m.in. tworzenie wspólnych produktów oraz ich promowanie, a przede wszystkim podejmowanie wspólnych działań na rzecz poprawy zdrowia społeczeństwa i związanej z nim długości oraz jakości życia.

REKLAMA

Główną intencją listu intencyjnego jest partnerstwo Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz EMC Instytutu Medyczengo, które ma na celu zapewnienie pacjentom ośrodków, wchodzących w skład obu instytucji, kompleksowości i ciągłości świadczeń w zakresie profilaktyki, leczenia i edukacji zdrowotnej. To również wyjście naprzeciw zmianom społecznym i demograficznym, związanym między innymi z postępującym procesem starzenia się społeczeństwa, konsekwencjami schorzeń cywilizacyjnych, a także odpowiedź na coraz większe potrzeby i oczekiwania pacjentów i instytucji zajmujących się sferą ochrony zdrowia.

- Jestem głęboko przekonany, że nasza współpraca z EMC Instytutem Medycznym przyniesie wiele pozytywnych zmian w opiece medycznej oraz w podejściu do pacjenta. Chcemy tworzyć nie tylko wspólne produkty, ale i kreować trendy nowoczesnego lecznictwa szpitalnego, połączonego z rehabilitacją uzdrowiskową. Jako Grupa PGU prowadzimy szeroko zakrojone działania, nie tylko obejmujące unowocześnienie bazy noclegowej i rehabilitacyjno - zabiegowej naszych sześciu uzdrowisk, ale również zależy nam na aktywnej współpracy ze specjalistami o możliwie najwyższych kwalifikacjach w zakresie medycyny, rehabilitacji i lecznictwa, tak żeby zapewnić naszym pacjentom kompleksowość i ciągłość świadczeń w zakresie profilaktyki, leczenia i edukacji zdrowotnej na najwyższym poziomie, w oparciu właściwości bioklimatyczne i bogactwo surowców naturalnych - mówi Robert Rozmus, p.o. prezesa zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Bardzo istotnym elementem tego projektu jest uzyskanie od pacjenta informacji dotyczących jego potrzeb w zakresie aktywności fizycznej w życiu codziennym, w pracy zawodowej i rekreacji. Niebagatelną kwestią jest również wsparcie społeczne - wskazanie profesjonalnych ośrodków rehabilitacji stacjonarnej, w których pacjent może ćwiczyć pod fachowym nadzorem wyspecjalizowanej kadry medycznej.

- Bardzo nas cieszy partnerstwo z Polską Grupą Uzdrowisk, jedną z największych tego typu grup w Polsce, ponieważ w wielu przypadkach oferty usług EMC i PGU mogą doskonale się uzupełniać. Tym samym, wspólnie będziemy mogli wychodzić naprzeciw oczekiwaniom coraz bardziej wymagających pacjentów i kuracjuszy. EMC ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu szpitalnym w wielu obszarach, w tym m.in. w chirurgii, ortopedii, rehabilitacji, czy bariatrii. Rozszerzeniem oferty turnusu odchudzającego w uzdrowisku może być leczenie otyłości balonem żołądkowym, które z powodzeniem stosujemy od wielu lat w Szpitalu EuroMediCare we Wrocławiu - dodaje Piotr Gerber, prezes zarządu EMC Instytutu Medycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA