PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Projekty Inter Ikea Centre Group Poland docenione w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

  • Autor: propertynews.pl
  • 07 kwi 2014 17:40

Projekty Inter Ikea Centre Group Poland docenione w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Konkurs Błyśnij dla bezpieczeństwa, przeprowadzony w CH Port Łódź oraz projekt Recykling na wielką skalę, zrealizowany w Parku Handlowym Bielany, zostały docenione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Ich opisy ukazały się w najnowszym Raporcie Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki.

REKLAMA

Konkurs Błyśnij dla bezpieczeństwa, na rzecz podniesienia świadomości bezpieczeństwa dzieci na drodze został wyróżniony w kategorii zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Konkurs skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z klas 1-3 zakładał zaprojektowanie odblasku, który najmłodsi chcieliby nosić. Zwycięski projekt odblasku został wyprodukowany przez centrum i rozdystrybuowany wśród uczestników konkursu, a także małych klientów Portu Łódź. Istotnym elementem akcji było też przyznanie nagród finansowych 10. placówkom, które zakwalifikowały się do finału.

Twórcy raportu docenili także projekt „Recycling na wielką skalę", który został zakwalifikowany do kategorii Środowisko. W ramach akcji odbyły się otwarte warsztaty upcyclingu dla klientów Parku Handlowego Bielany, bezpłatne warsztaty edukacyjne i plastyczne dla przedszkoli z Wrocławia i gminy Kobierzyce, edukacyjny konkurs dla uczniów szkół podstawowych na ozdoby z odpadów i ekologiczną choinkę, a także konkurs dla widzów programu TVP Wrocław "Zrób sobie dom". Dodatkowo, w ramach projektu uruchomiono strefę recyclingową dla klientów parku, a także zorganizowano sesję zdjęciową "Recycling jest w modzie".

- Prezentacja w raporcie praktyk realizowanych przez nasze centra to dla nas ogromne wyróżnienie. Inicjatywy dostrzeżone przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu stanowią część kompleksowej strategii spółki, na rzecz edukacji i kształtowania postaw proekologicznych oraz wdrażania idei zrównoważonego rozwoju, a także wspierania lokalnych społeczności w zakresie charytatywno-filantropijnym" - informuje Izabela Sawicka, PR Manager Inter IKEA Centre Group Poland.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki" to kompleksowa, cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydawana od 2002 roku. Jest jedynym całościowym opracowaniem podsumowującym najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. Opracowanie zawiera także przegląd aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR. Raport został zaprezentowany 1 kwietnia br. na konferencji w Warszawie, która towarzyszyła Targom CSR „Biznes Społeczeństwo Środowisko".


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA