PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prozdrowotna Silesia

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 paź 2014 14:42

W 2014 roku centrum Silesia City Center zafundowało mieszkańcom Śląska serię imprez propagujących zdrowy styl życia. W sumie w 2014 roku odbyło się aż 12 tego typu akcji. Wielki finał projektu miał miejsce w miniony weekend, kiedy na starcie Silesia Marthon w Silesii stanęło ponad 4 tys. osób.

REKLAMA

Silesia City Center promuje zdrowy styl życia. Od początku roku to największe centrum handlowe na Śląsku namawia mieszkańców regionu do badań profilaktycznych, ale także do aktywnego stylu życia. To nowy element strategii Silesii, która oprócz promowania mody, postawiła w 2014 na promocję mody na zdrowie.

Efekt - szacuje się, że od początku roku ponad 25 tys. osób skorzystało już w Silesii z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, jakie odbywały się w ramach akcji profilaktycznych. Mieszkańcy Śląska mogli w Silesii m.in. poddać się bezpłatnej mammografii, badaniom naczynek, badaniom ciśnienia krwi i poziomu glukozy, bezpłatnemu USG, a także zbadać żylaki. Mieli także okazję do nieodpłatnych konsultacji z kardiologami, internistami, fizjoterapeutami, ortopedami i onkologami. W sumie z lekarzami 25 specjalizacji.

- To nasz pomysł na promocję zdrowia wśród mieszkańców Śląska. Namawiamy do badań, kontroli i wizyt u lekarza w miejscu, które dziennie odwiedzają dziesiątki tysięcy osób w różnym wieku. W ten sposób trudno uciec przed komunikatem o konieczności samobadania swoich piersi czy kontroli poziomu ciśnienia. Co ważne, tego typu akcje spotykają się z ogromnym zainteresowaniem - mówi Ewa Marcinek, dyrektor zarządzająca Silesia City Center.

Każdy z eventów prozdrowotnych odwiedza dziś kilka tysięcy osób, wśród nich ponad połowę stanowią osoby starsze. Ale Silesia w 2014 rok postawiła nie tylko na zdrowie, także na propagowanie ruchu, organizując w 2014 roku dwa trzy wydarzenia zachęcające do aktywności fizycznej FIT SILESIA, pole golfowe i Silesia Marathon.

W ramach FIT SILESII mieszkańcy regionu przez tydzień mogli brać udział w bezpłatnych warsztatach m.in. z jogi, cross fitu, fitness i stretchingu. W sumie udział w nich wzięło ponad 500 osób. Finałem FIT SILESIA z kolei był jednodniowy event prozdrowotny z udziałem znanego trenera Witolda Szmańdy.

Tego samego dnia odbywały się także konsultacje z internistami, ortopedami, trenerami motoryki, fizjoterapeutami, specjalistami zajmującymi się leczeniem niepłodności, dietetykami, kosmetologami i kardiologami. Można było m.in. wykonać bezpłatne USG, zbadać znamiona oraz zmierzyć ciśnienie. W wydarzeniu udział wzięło ponad 10 tys. osób.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA