PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Starwood zbiera pieniądze na projekty UNICEF-u

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 lip 2013 18:42

Sieć Starwood Hotels & Resorts w Polsce prowadzi kolejną akcję pozyskiwania środków w ramach programu „Road To Awareness”, aby pomóc dzieciom w rozpoczęciu edukacji. Jest to już szósta edycja kampanii, której celem jest pozyskanie w tym roku 500 000 dolarów na poczet UNICEF-u, czołowej światowej organizacji działającej na rzecz dzieci.

REKLAMA

Fundusze zebrane w tegorocznej kampanii zostaną przeznaczone na rozwój projektów edukacyjnych w Nigerii i w Kamerunie oraz zapewnią tysiącom dzieci z najbiedniejszych i najbardziej oddalonych regionów tych krajów dostęp do edukacji szkolnej i szanse na lepszą przyszłość.

W tym regionie świata znajdują się wymagające specjalnej opieki dzieci z koczowniczych plemion Nigerii o poziomie alfabetyzacji wynoszącym zaledwie 0,02% oraz rdzenne plemiona Baka w Kamerunie, gdzie zaledwie 20% dzieci jest obecnie zapisanych do szkoły.

Polskie hotele Sheraton w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie oraz Westin i Hotel Bristol aktywnie włączyły się w kampanię realizując szereg inicjatyw wśród pracowników oraz partnerów biznesowych. W tym celu zorganizowano już warsztaty kulinarne w warszawskim hotelu Sheraton, turniej golfowy przez Sheraton w Krakowie, sprzedaż ciast w hotelu Westin, czy galę w Sheratonie w Poznaniu.

Na kampanię „Road To Awareness" zorganizowaną przez Starwood składają się lokalne akcje zbiórki pieniędzy w hotelach w Europie, Afryce i na Środkowym Wschodzie, a także coroczna wyprawa rowerowa organizowana w tym samym celu. Starwood oraz UNICEF przeznaczą zebrane pieniądze dla 20 szkół w Nigerii, z czego bezpośrednie korzyści odniesie zgodnie z szacunkami ok. 3 000 dzieci z plemion koczowniczych oraz dla 15 szkół w Kamerunie, dzięki czemu ponad 5 000 dzieci otrzyma dostęp do szkoleń z zakresu czytania, pisania i liczenia. Fundusze zostaną również wykorzystane w celu organizacji akcji zwiększania świadomości na temat znaczenia edukacji szkolnej oraz przeprowadzenia szkoleń 150 nauczycieli.

- Bardzo aktywnie przystąpiliśmy do projektu „Road To Awareness". Mimo że kampania dopiero wystartowała, my mamy już na swoim koncie pierwsze projekty. Jestem ogromnie dumny z naszych pracowników, którzy bardzo zaangażowali się w kampanię. W chwili obecnej udało nam się zebrać ponad 30 000 PLN, a to dopiero początek naszych działań - skomentował Gonçalo Duarte Silva, dyrektor generalny sieci Starwood Hotels & Resorts w Polsce.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA