PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sukcesja zadba o edukację historyczną w łódzkich szkołach

  • Autor: propertynews.pl
  • 08 wrz 2015 08:18

Sukcesja zadba o edukację historyczną w łódzkich szkołach

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja, które otwiera się już 25 września, przekazało pierwsze mapy miasta Łodzi do wszystkich łódzkich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Mapa powstała w 1823 roku na zlecenie Rajmunda Rembielińskiego, kreatora przemysłowej Łodzi, którego pomnik stoi przed Sukcesją.

REKLAMA

- Rajmund Rembeliński jako działacz oraz twórca tej mapy zasługuje na szczególne miejsce w naszych sercach i pamięci. To on wskazał Łódź, jako ważny ośrodek rozwoju przemysłu włókienniczego oraz nakreślił jego pierwotny kształt. Chcemy, by uczniowie znali tę wyjątkową postać i zainteresowali się historią swojego Miasta. Mamy nadzieję, że przekazywana przez nas mapa, która zawiśnie w klasach, każdego dnia będzie przypominała uczniom o wspaniałym mieście, w którym przyszło im żyć – informuje biuro prasowe CH-R Sukcesja.

Rajmund Rembieliński (1775-1841), był działaczem politycznym i gospodarczym w okresie autonomii Królestwa Polskiego. Jako prezes Komisji Województwa Mazowieckiego wystąpił z prośbą do Komisji Rządowej Spraw Wewnętrznych i Policji o urządzenie w Łodzi osady fabrycznej. Dzięki niemu rozpoczęto realizację programu rozwoju przestrzennego miasta.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja, dbając o lokalny patriotyzm i jednocześnie znajdując się przy ulicy Rembielińskiego, uczciło jego pamięć działacza Pomnikiem Początków Miasta.

Od maja 2008 roku Rajmund Rembieliński jest patronem Gimnazjum nr 10 w Łodzi przy ulicy Harcerskiej 8/10. Ulica Rembielińskiego znajduje się w południowo-zachodniej części Łodzi, między al. Politechniki, a ulicą Inżynierską. Jednym z jego potomków jest profesor Jakub Rembieliński, pracujący na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Gość 2015-09-08 12:18:21
    Inwestor najpierw wyburzył XIX-wieczną fabrykę, a teraz lansuje swój przybytek na twórcy przemysłowej Łodzi. Nie kupuję takiej hipokryzji.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA