PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Świat na zdjęciach najlepszych fotografów w Galerii Katowickiej

  • Autor: propertynews.pl
  • 01 wrz 2015 12:00

Świat na zdjęciach najlepszych fotografów w Galerii Katowickiej Wystawa "Our World is beautiful"

Ludzie, emocje, industrialna architektura i krajobrazy egzotycznych krajów takich jak Nepal, Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Brytyjskie Wyspy Dziewicze – najlepsze zdjęcia z całego świata, po raz pierwszy w Polsce, na jednej wystawie „Our World is beautiful”. 100 prac laureatów międzynarodowego konkursu fotograficznego oglądać można we wrześniu br. w Galerii Katowickiej.

REKLAMA

Zdjęcia tworzące wystawę „Our World is beautiful” pokazują piękno świata widziane przez obiektywy fotografów z 46 krajów Europy, Azji i Afryki. 100 najlepszych prac, które od 1 do 30 września br. prezentowane są na poziomie +2 Galerii Katowickiej (punkt widokowy na plac Szewczyka), wybranych zostało z ponad 94 tys. nadesłanych zgłoszeń.

– Po raz pierwszy w Polsce mamy okazję zobaczyć wystawę „Our World is beautiful” i zgromadzone w jednym miejscu najlepsze zdjęcia z całego świata. Przy okazji zakupów, podczas wizyty w Galerii Katowickiej, możemy odbyć fascynującą dla oka podróż przez kraje i kontynenty – mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej. – Wystawa to kolejne wydarzenie, które wpisało się w, realizowany już trzeci miesiąc, Projekt Wyższy Poziom  – dodaje.

Zgłoszenia do międzynarodowego konkursu „Our World is beautiful” przyjmowano od sierpnia 2014 do czerwca 2015 roku. Kategorie objęte rywalizacją to: ludzie, krajobraz i architektura, natura, ruch i infrastruktura oraz sport. Zebrane prace cechuje duża różnorodność form i treści. Najlepsze fotografie wybrało profesjonalne jury składające się z dziennikarzy, fotografów i specjalistów koncernu CEWE Stiftung&Co, który zorganizował konkurs.

Wystawę 100 najlepszych fotografii w Galerii Katowickiej oglądać można przez cały wrzesień, jest otwarta dla każdego, kto odwiedzi zlokalizowany w centrum stolicy Górnego Śląska kompleks handlowo-usługowy.

W lipcu br. Galeria Katowicka zainicjowała Projekt Wyższy Poziom, który realizuje wspólnie z kluczowymi instytucjami kultury m.in. Teatrem Śląskim, NOSPR, Instytucją Kultury Katowice Miasto Ogrodów oraz Uniwersytetem Śląskim i samorządem miasta Katowice. Unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie przybliża mieszkańcom bogatą ofertę kulturalną i edukacyjną regionu oraz ułatwia aktywne uczestniczenie w najciekawszych projektach. Wystawa „Our World is beautiful” jest kolejną ze zrealizowanych ekspozycji w ramach Projektu Wyższy Poziom.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA