PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Świąteczna akcja charytatywna ŁSSE

  • Autor: PAP
  • 23 gru 2013 09:12

Ponad tysiąc dzieci z całego regionu łódzkiego obejrzało w sobotę w Teatrze Wielkim balet "Kopciuszek" oraz otrzymało świąteczne paczki w ramach akcji charytatywnej "Strefa Dzieciom". Akcję po raz 15. zorganizowała Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna we współpracy z łódzką Caritas.

REKLAMA

"Strefa Dzieciom" to jedna z największych w województwie łódzkim charytatywnych akcji świątecznych dla dzieci. Została sfinansowana z pieniędzy ofiarowanych przez niemal 50 firm i instytucji, które działają w ŁSSE lub współpracują ze Strefą.

"To czas, kiedy inwestorzy strefowi są darczyńcami, dzięki nim możemy wynająć teatr, zaproponować przedstawienie dla dzieci i przygotować szereg dodatkowych niespodzianek" - powiedział PAP prezes ŁSSE Tomasz Sadzyński.

Akcja adresowana jest głównie do wychowanków Domów Dziecka i podopiecznych świetlic środowiskowych m.in. z Ksawerowa, Kutna, Radomska, Wojsławic, Tomaszowa i Łodzi. W sumie już kilkanaście tysięcy dzieci otrzymało świąteczne paczki i obejrzało przedstawienia teatralne zorganizowane specjalnie dla nich.

W tym roku udało się zebrać wśród inwestorów niemal 100 tys. zł, a przez 15 lat - ponad 1,2 mln zł. Pieniądze przeznaczane są na świąteczne paczki, spektakle, ale także na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, rehabilitację dzieci i dofinansowanie wyżywienia w świetlicach środowiskowych.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna istnieje 16 lat. Składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Dotąd wydała 234 zezwolenia na działalność. Firmy zrealizowały w niej inwestycje o wartości ponad 10,5 mld zł, dzięki którym powstało prawie 27 tys. miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA