PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wielki finał akcji "Impuls życia. Wejdź do akcji z sercem" w Arkadach Wrocławskich

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 gru 2011 16:34

17 grudnia w Arkadach Wrocławskich okaże się, która z wrocławskich instytucji otrzyma defibrylator AED - urządzenie ratujące życie. Decyzja podjęta przez wrocławian zostanie ogłoszona podczas wielkiego finału akcji "Impuls życia. Wejdź do akcji z sercem!". Finał rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 17.00. Punkt kulminacyjny, czyli wręczenie nagrody przedstawicielowi zwycięskiej instytucji, zaplanowano na godz. 16.00.

REKLAMA

Dla mieszkańców Wrocłąwia przygotowano liczne atrakcje oraz konkursy ze „zdrowymi" nagrodami. Odbędą się m.in. pokazy pierwszej pomocy, w trakcie których będzie można przejść przyspieszony kurs w tym zakresie. Chętni będą mogli także spróbować swoich sił na fantomie. - Na miejscu, w specjalnie przygotowanym punkcie pielęgniarskim, będzie można też bezpłatnie zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze krwi, wykonać pomiar cholesterolu oraz cukru we krwi. Wszystko pod fachowym okiem specjalistów - podkreśla Ewa Pacia z Forum Medicum, koordynatora miejskiego programu „Miasto w Formie".

Za aktywny udział w finale „Impuls życia. Wejdź do akcji z sercem!" będzie można otrzymać punkty w ramach programu Miasto w Formie oraz podręczne apteczki i breloczki z zestawem do udzielania pierwszej pomocy - podarowane przez US Pharmacia.

Instytucjami, które rywalizuja o defibrylator, są Sąd Rejonowy, Opera Wrocławskaj, Muzeum Miejskie.

Od 6 grudnia br. za pośrednictwem sondy na www.miastowformie.pl oraz wypełniając kupon w największych przychodniach i szpitalach w mieście wrocławianie mogą głosować, w których wyżej z wymienionych instytucji powinien znaleźć się defibrylator - urządzenie ratujące życie. - Ta decyzja należy wyłącznie do mieszkańców miasta. To im przede wszystkim służyć ma to urządzenie - mówi Ewa Pacia. - Jak do tej pory głosy rozkładają się mniej więcej po równo, choć jest jeden faworyt. Czy on wygra, to się okaże po ostatecznym podsumowaniu głosowania - dodaje.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA