PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wro Day promuje rozwój kariery we Wrocławiu

  • Autor: propertynews.pl
  • 18 mar 2015 10:47

Wro Day promuje rozwój kariery we Wrocławiu

Miasto spotkań, czterech kultur, Wenecja Północy, a także nieformalna stolica IT i nowych technologii to hasła, z którymi Wrocław rusza w Polskę. Akcja ma zachęcać do pracy i rozwoju właśnie we Wrocławiu. Wro Day odwiedzi m.in. Zieloną Górę, Koszalin i Kielce.

REKLAMA

Jak już wiele razy podkreślani, marka miasta to znacznie więcej niż turystyka. To także miejsce do pracy i życia. Udowodnić chce to w praktyce stolica Dolnego Śląska podczas specjalnego programu ambientowego, towarzyszącego lokalnym targom pracy. - Założenie WRO DAY to ukazanie kompleksowej oferty Wrocławia jako serca aglomeracji umożliwiającej rozwój - mówi Dariusz Ostrowski, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, koordynującej projekt. - Jesteśmy miejscem, które z jednej strony posiada jedną z najciekawszych ofert spędzenia wolnego czasu, z drugiej możliwość podnoszenia kompetencji i umiejętności u pracodawców o światowym potencjalne i markach, które z pewnością rozbudzą potencjał u każdego absolwenta.

Wro Day pilotażowo wystartował w ubiegłym roku na Targach „Inżynier na rynku pracy" w Lublinie. Przekonywano tam niemal 1.200 studentów i absolwentów, że w swojej karierze zawodowej warto postawić na stolicę Dolnego Śląska. Część z nich aplikuje do przedsiębiorców, którzy prezentowali się podczas tego wydarzenia. - W tym roku z tym projektem wyruszamy do kolejnych miast - mówi Łukasz Czajkowski, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w ARAW. - Razem z wiodącymi pracodawcami z naszego miasta chcemy pokazywać stolicę Dolnego Śląska jako miejsce do rozwoju - w każdym aspekcie. Dodatkową szansą oprócz spotkań i konkretnych ofert zatrudnienia od pracodawców jest możliwość potencjału, jaki oferujemy zgodnie z coraz popularniejszą ideą work-life balance.

Wśród tegorocznych partnerów Wro Day są m.in.: REC Global, Viessmann, Capgemini Software Solutions Center, Nokia, Luxoft, UNIT4, Antal International oraz Dolby Laboratories. Poza prezentacjami tych firm podczas akcji w każdym z miast można skorzystać z doradztwa specjalistów od planowania kariery, a także nieco lepiej poznać - dosłownie i w przenośni - Wrocław od kuchni. Podczas obu wydarzeń uczestnicy będą częstowani m.in. specjalnymi kanapkami, których składniki wybierali wrocławscy dietetycy i specjaliści ds. zdrowego żywienia. W strefie relaksu można będzie odpocząć wśród wrocławskich zabytków, zaś dzięki konkursowi i specjalnej fotobudce wygrać weekend dla 2 osób w stolicy Dolnego Śląska - z mnóstwem kulturalnych atrakcji. Wro Day zaprezentuje się w tym roku m.in. 18 marca podczas 13. Targów Pracy organizowanych przez Uniwersytet Zielonogórski oraz dzień później w ramach Środkowopomorskich Targów Pracy Mobica Job Fair 2015.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA