PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wyróżnienie CEE Green Building Award dla kompleksu Enterprise Park

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 gru 2011 15:26

Powstający w Krakowie kompleks biurowy Enterprise Park został laureatem wyróżnienia CEE Green Building Award w kategorii „BREEAM Application In-Process" (certyfikacja BREEAM w toku).

REKLAMA

Jury oceniało projekty budowlane z krajów Europy Wschodniej i Centralnej realizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i poddane procesowi certyfikacji wg specyfikacji systemów LEED lub BREEAM. Do konkursu zgłoszone zostały zarówno inwestycje na etapie projektowym, projekty w trakcie realizacji, jak i te już ukończone.

Kompleks Enterprise Park we wrześniu 2011 r. po wstępnym audycie został wpisany do rejestru BREEAM z przewidywaną oceną końcową „bardzo dobry".

- Już na etapie planowania założyliśmy, że Enterprise Park ma być realizowany według standardów zrównoważonego budownictwa, przy zastosowaniu nowoczesnych, energooszczędnych technologii pozwalających na minimalizację negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Zastosowane w budynkach kompleksu liczne proekologiczne rozwiązania nie tylko pozwolą na obniżenie kosztów eksploatacyjnych, ale sprawią również, że Enterprise Park stanie się motywującym i przyjaznym środowiskiem pracy - powiedział Maciej Gołębiewski reprezentujący dewelopera, Avestus Real Estate.

Enterprise Park, którego I etap powstaje na krakowskim Podgórzu, składał się będzie z trzech czterokondygnacyjnych budynków z powierzchniami biurowymi klasy A, o łącznej powierzchni ponad 28 tys. mkw. Oprócz nowoczesnych udogodnień na terenie Enterprise Park znajdą się także rozwiązania przeznaczone dla osób korzystających z alternatywnych środków komunikacji, czyli przede wszystkim sieć ścieżek rowerowych i obszerny parking dla rowerów. Aż 40 proc. powierzchni kompleksu stanowić będą obszary naturalnej roślinności. Użytkownicy będą mogli korzystać z własnej studni z wodą do podlewania roślin. Na terenie parku znajdzie się miejsce na powierzchnie handlowo-usługowe, restaurację, przedszkole, przychodnię lekarską, a także 300 stanowisk parkingowych.

Avestus Real Estate sp. z o.o., firma znana w Polsce z realizacji International Business Centre, Warsaw Financial Centre czy budynku F w kompleksie Wiśniowy Business Park. Firma świadczy szeroki zakres usług z sektora nieruchomości dla Avestus Capital Partners, międzynarodowego inwestora z siedzibą w Irlandii, który lokuje swój kapitał w nieruchomości. Avestus Real Estate jest aktywnie zaangażowany we wszystkie aspekty procesu budowlanego, w tym kształtowanie struktury, opracowywanie strategii, finansowanie, rozwój oraz zarządzanie portfelem różnego rodzaju aktywów nieruchomościowych. Biura Avestus Real Estate znajdują się w Czechach, Polsce, Chorwacji, Rumunii oraz na Węgrzech i Słowacji.

Przedsiębiorstwo jest obecne w Polsce od początku lat dziewięćdziesiątych; posiada obiekty biurowe i handlowe w Europie Wschodniej o łącznej powierzchni około 2 mln mkw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA