PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wystawa Historia Placu Unii Lubelskiej od przeszłości do teraźniejszości

  • Autor: PR
  • 28 cze 2011 13:55

Wystawa Historia Placu Unii Lubelskiej od przeszłości do teraźniejszości

„Historia Placu Unii Lubelskiej od przeszłości do teraźniejszości..." - to tytuł wystawy, jaka powstała wokół terenu budowy kompleksu biurowo-handlowego Plac Unii w Warszawie. Będzie ją można podziwiać przez cały czas realizacji inwestycji firm Liebrecht & wooD oraz BBI Development NFI.

REKLAMA

Na ogrodzeniu wokół budowy na Placu Unii Lubelskiej pojawiła się interesująca wystawa obrazująca metamorfozy tego miejsca. Intencją jej twórców jest zaprezentowanie zarówno bogatej historii placu, jak i powstającego na nim nowoczesnego projektu firm Liebrecht & wooD oraz BBI Development NFI.

- Plac Unii Lubelskiej to miejsce wyjątkowe, z bogatą historią i tradycjami. Zlokalizowany na styku Śródmieścia i Mokotowa zawsze tętni życiem. Chcemy pokazać losy placu oraz nasz nowy projekt, który już w 2013 roku odmieni tę część Warszawy - mówi Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Liebrecht & wooD.

„Historia Placu Unii Lubelskiej od przeszłości do teraźniejszości..." to archiwalne fotografie oraz plany przestrzenne i architektoniczne. Historyczna część wystawy znajduje się w centralnej części ogrodzenia od strony ulicy Boya-Żeleńskiego. Od ulicy Waryńskiego zaprezentowana została część biurowa, a od strony Puławskiej dominuje handlowa część projektu.

Na wystawie nie zabrakło też zdjęć wieżowców Chicago i Nowego Jorku z początku XX wieku, którymi inspirowali się twórcy powstającego kompleksu biurowo-handlowego. Projekt architektoniczny Placu Unii, stworzony przez renomowaną pracownię Stefana Kuryłowicza, w 2007 roku zwyciężył w prestiżowym konkursie zorganizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich.

Plac Unii będzie zespołem trzech budynków połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Spomiędzy dwóch sześciokondygnacyjnych biurowców, stojących wzdłuż ulic Boya-Żeleńskiego i Puławskiej, wyrośnie dominanta 90-metrowego wieżowca.

Oprócz powierzchni biurowych, stanowiących 41 tys. mkw., w kompleksie, na trzech poziomach -1, 0, +1, mieścić się będzie również Galeria Miejska o pow. 15,5 tys. mkw. Znajdą się w niej m.in. restauracje, kawiarnie, pralnia, banki i delikatesy Supersam.

Prace budowlane przy Placu Unii przebiegają zgodnie z planem, obecnie wykonywane są roboty podziemne. Po pierwszym kwartale 2012 r. rozpoczną się prace przy części naziemnej oraz wyższych kondygnacjach inwestycji. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na trzeci kwartał 2013 roku.

Inwestorami Placu Unii są firma deweloperska Liebrecht & wooD oraz deweloperski fundusz BBI Development NFI.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA