PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wystawa "Starowieyski - Artyści Podkarpacia" w Millenium Hall

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 gru 2011 17:28

Prace kolejnego wybitnego artysty zawitały do Millenium Hall w Rzeszowie. Od 9 grudnia można tam oglądać wystawę "Starowieyski - Artyści Podkarpacia".

REKLAMA

Główną atrakcją wystawy są prace Franciszka Starowieyskiego. Wybitny artysta zaliczany jest do klasyków „polskiej szkoły plakatów", która w okresie PRL dokonała swoistej rewolucji, eksponując indywidualizm twórców, którzy kompletnie oderwali się od wymogów komercji i zasad obowiązujących w światowej sztuce reklamy wizualnej.

W Galerii znajdującej się na pierwszym piętrze Millenium Hall eksponowane są także dzieła innych znakomitych artystów z regionu, od przedstawicieli realizmu po awangardę.

Wystawa spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. W wernisażu, który odbył się w piątek, wzięli udział m.in. przedstawiciele inwestora - Develop Investment Sp. z o.o. - a także wielu podkarpackich artystów, w tym Stanisław Białogłowicz, Cyprian Biełaniec, Katarzyna Czuchnowska, Małgorzata Dawidiuk, Wiesław Grzegorczyk, Ryszard Kryński, Tadeusz Gustaw.

Wystawę będzie można oglądać do 12 lutego 2012 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA