PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Zdjęcia najlepszych polskich fotoreporterów w Starym Browarze

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 lip 2015 09:06

Zdjęcia najlepszych polskich fotoreporterów w Starym Browarze Adrian Wykrota, zdjęcie pojedyncze III Miejsce Życie Codzienne

Od 17 lipca w Starym Browarze można będzie oglądać zdjęcia laureatów 11 edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Wystawę otworzy rozpoczynający się o godz. 18.00 wernisaż, w którym weźmie udział Waldemar Kompała, juror konkursu oraz Adrian Wykrota, jeden z tegorocznych laureatów.

REKLAMA

Na wystawie można będzie obejrzeć łącznie 196 zdjęć wykonanych przez 32 najlepszych polskich fotoreporterów, w tym zdjęcia dwóch laureatów z Wielkopolski. Pierwsza w Wielkopolsce Ekstremalna Droga Krzyżowa, której inicjatorem jest ksiądz Jacek Wiosna Stryczek, to temat nagrodzonego zdjęcia Adriana Wykroty, które zajęło III miejsce w kategorii Życie codzienne.

Zdjęcie, które zrobiłem na EDK, jest symboliczne dla całej akcji. To był prawie koniec trasy, która liczyła 44 km. Jedna z par zatrzymała się na krótką modlitwę obok starej przydrożnej kapliczki z krzyżem. Jest w tym obrazie spokój, atmosfera budzącego się nowego dnia, satysfakcja z osiągniętego celu – powiedział Adrian Wykrota.

Drugim laureatem z Wielkopolski jest Grzegorz Dembiński (Głos Wielkopolski). Nagrodzony fotoreportaż, który zajął III miejsce w kategorii Życie codzienne, został wykonany w trakcie oficjalnego otwarcia centrum logistyczno – magazynowego Amazon w Sadach pod Poznaniem.

Wszystkie nagrodzone zdjęcia zostały wybrane spośród 5334 fotografii nadesłanych przez 368 fotoreporterów w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie Codzienne, Sport, Portrety, Kultura i Sztuka oraz Przyroda. Laureatów wyłoniło jury pod przewodnictwem Wojciecha Grzędzińskiego w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Katarzyna Sagatowska.

Laureatką nagrody głównej za „Zdjęcie Roku” została Agata Grzybowska (Gazeta Wyborcza), która pokazała wyczerpanych walkami demonstrantów pod barykadą na ul. Instytuckiej podczas „czarnego czwartku” w Kijowie.

Wystawie w Poznaniu towarzyszą również bezpłatne dwudniowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych. Prowadzi je Waldemar Kompała, wieloletni juror konkursu BZ WBK Press Foto. Autor najlepszego zdjęcia wykonanego podczas warsztatów otrzyma nagrodę w postaci aparatu do fotografii natychmiastowej firmy Fujifilm – Instax Wide 300.

W tym roku konkurs organizowany jest już po raz jedenasty. Jego celem jest promocja dobrej fotografii prasowej poprzez nagradzanie i prezentację najlepszych zdjęć polskich fotoreporterów, które coraz rzadziej są obecne w mediach. Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, patronem medialnym dziennika „Rzeczpospolita”, a partnerem technologicznym Fujifilm.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA