PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Na nowy pomysł czeka sporo zabytkowej przestrzeni w Warszawie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 paź 2015 15:50

Interesującym pomysłem wydaje się zaadaptowanie na nowe cele przestrzeni powojskowych czy poindustrialnych w Warszawie - uważał Rafał Nadolny, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków podczas Property Forum 2015.

REKLAMA

W Warszawie jest ciągle bardzo dużo zabytkowej przestrzeni, która oferuje możliwość adaptacji na nowe funkcje – twierdził Nadolny.

To już się dzieje i jak zaznacza Nadolny z dobrym efektem. Jako przykład podaje dawny teren Wytwórni Wódek „Koneser” na warszawskiej Pradze, gdzie oprócz biur znalazło się miejsce na mieszkania i teatr. - Mamy tam szeroki aspekt wielu funkcji, które powodują, że ten obszar nabiera nowego życia – podkreślał Nadolny.

Jakie jeszcze rejony Warszawy potrzebują rewitalizacji? - Na pewno są duże obszary na Woli np. teren dawnej Fabryki Norblina, który czeka na rewitalizację i wprowadzenie nowych funkcji – stwierdził Nadolny i dodał, że również zabudowa mieszkalna na starej Pradze potrzebuje rewitalizacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA