PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poznańska inwestycja TriGranit na ukończeniu - zobacz aktualne zdjęcia z budowy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 kwi 2012 17:46

Poznańska inwestycja TriGranit na ukończeniu - zobacz aktualne zdjęcia z budowy

Najpóźniej do 15 maja budynek nowego dworca kolejowego PKP Poznań Główny powinien mieć pozwolenie na użytkowanie. We wtorek 17 kwietnia br. inwestor - węgierska spółka TriGranit Development Corporation, zgłosi obiekt do odbioru w Sanepidzie oraz w Państwowej Straży Pożarnej.

REKLAMA

Zgodnie z procedurą, dwa tygodnie później tj. w ostatnich dniach kwietnia będzie można wystąpić do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z wnioskiem o wydanie z zgody na dopuszczenie budynku do użytku.

Jeżeli nie będzie poważnych zastrzeżeń inspektorów i służb, nowy dworzec będzie mógł bezpiecznie i w komfortowych warunkach przyjąć pierwszych pasażerów na przełomie maja i czerwca, a więc tuż przed Euro 2012. Formalne przekazanie budynku właścicielowi - spółce PKP S.A. nastąpi 27 maja br.

W tej chwili, praktycznie dzień i noc, przez siedem dni w tygodniu trwają prace wykończeniowe, głównie w części sanitarnej, przy układaniu płytek, montowane są drzwi, okna, trwa malowanie stalowych elementów konstrukcji, nad peronami montowana jest warstwa izolacyjna betonowych stropów, które zostaną pokryte tynkiem natryskowym. Na placu przy budowie dworca pracuje ok. 600 osób.

Gotowe są już kasy biletowe, które czekają na umeblowanie i podłączenie komputerów. Już drugi tydzień swoje pomieszczenia dostosowują do swych potrzeb pierwsi najemcy, między innymi kafejki Starbucks i Costa oraz drogeria Rossman.

Do pomieszczeń biurowych na najwyższej kondygnacji budynku dworca, jeszcze w tym tygodniu może wprowadzić się PKP.

Równolegle z budową dworca trwają prace przy budowie nowego terminala autobusowego PKS na 19 stanowisk, centrum handlowo-rozrywkowego Poznań City Center. Są już gotowe fundamenty pod dworzec PKS, w ziemi zakopano potężny zbiornik retencyjny, który zostanie podłączony do nowego kolektora budowanego wspólnie ze spółką Aquanet. Na terenie Wolnych Torów dobiegają końca prace związane z wyburzeniem budynków pod planowany, nowy układ komunikacyjno drogowy. Zakończenie drugiego etapu inwestycji - dworzec autobusowy, drogi, parking rowerowy, trzypoziomowy parking na 1500 aut, galeria handlowa- zaplanowano na IV kwartał 2013 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA