PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Amanda Clack, nowa prezydent RICS: Najważniejsze są inteligentne rozwiązania

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 cze 2016 09:42

Amanda Clack, nowa prezydent RICS: Najważniejsze są inteligentne rozwiązania Amanda Clack

Amanda Clack FRICS, partner w EY i szef zespołu doradztwa w zakresie infrastruktury w sektorze publicznym i prywatnym, została nową prezydent RICS w kadencji 2016-17.

REKLAMA

Szacuje się, że zaspokojenie globalnych potrzeb w zakresie infrastruktury do 2030 roku wymagać będzie inwestycji rzędu 57 bilionów USD. Należący do RICS profesjonaliści sektora gruntów, nieruchomości, budownictwa i infrastruktury mogą pomóc w tym, aby projekty infrastrukturalne zostały ukończone w czasie i ustalonym budżecie.

Inwestycje w rozwój infrastruktury służące powstawaniu bardziej inteligentnych i zrównoważonych miast to główny kierunek działań Amandy Clack w ramach zainaugurowanej właśnie prezydentury. Amanda będzie również współpracować z zespołami RICS na całym świecie w zakresie upowszechniania i implementacji międzynarodowych standardów.

- Do 2050 roku w naszych miastach będzie żyło ok. 6,3 miliarda ludzi - zwraca uwagę Amanda Clack. - Ich trwałe struktury kryją w sobie klucz do sprostania wyzwaniom związanym ze zmianami klimatu, kurczącymi się zasobami naturalnymi i rosnącą populacją mieszkańców. Poprzez rozwój inteligentnych rozwiązań i zakrojonych na szeroką skalę projektów infrastrukturalnych nasza branża może przyczynić się do tego, że miasta, w których żyjemy, odniosą sukces. Profesjonaliści RICS mogą pełnić wiodącą rolę w takich kwestach jak pozyskiwanie finansów, zarządzanie ryzykiem i bardziej zrównoważony rozwój struktury miejskiej - dodaje.

Kolejnym kierunkiem działań nowej prezydent RICS będzie promowanie większej różnorodności branży budownictwa i nieruchomości. Chcąc zapewnić zasoby ludzkie zdolne do podjęcia stojących przed sektorem wyzwań związane z nim profesje powinny odzwierciedlać zróżnicowaną globalną społeczność. Dotyczy to także sposobu w jaki przyciągamy, utrzymujemy i rozwijamy talenty w branży.

- Różnorodność powinna być postrzegana jako kluczowy element strategii - przekonuje Amanda Clack. - Jeśli nie zrobimy nic aby przyciągnąć do naszego zawodu bardziej zróżnicowanych pracowników jak możemy oczekiwać, że w przyszłości dostarczą oni na rynek projekty odpowiadające na potrzeby zróżnicowanej populacji w poszczególnych miastach na świecie? - zaznacza.

Obok Amandy Clack zespół prezydencki RICS na lata 2016/2017 tworzą prezydent elekt RICS, John Hughes FRICS z Kanady oraz wiceprezydent-senior RICS, Chris Brooke FRICS z Hongkongu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA