PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Brexit? Nie tak szybko!

  • Autor: PAP
  • 09 cze 2017 11:20

Brexit? Nie tak szybko! Shutterstock

Negocjacje w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej mogą się opóźnić - ocenia bank JPMorgan. Także unijny komisarz ds. budżetu Guenther Oettinger wyraził obawę, że wynik czwartkowych wyborów parlamentarnych może niekorzystnie wpłynąć na negocjacje o Brexicie. Londyński bank Citi nie wyklucza, że możliwe są nowe wybory.

REKLAMA

Citi i JPMorgan o wpływie wyniku wyborów na Brexit

- Wielka Brytania być może będzie musiała opóźnić negocjacje w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej, po tym, jak w czwartkowych wyborach parlamentarnych Partia Konserwatywna premier Theresy May nie zdobyła bezwzględnej większości - ocenia JPMorgan.

- Być może najbardziej oczywisty wniosek jest taki, że znacznie wzrosło prawdopodobieństwo, iż Wielka Brytania będzie musiała zwrócić się z prośbą o opóźnienie procesu negocjacyjnego w sprawie Brexitu - oświadczył Malcolm Barr, ekonomista JP Morgan.Według londyńskiego banku Citi, premier May najprawdopodobniej poda się do dymisji po tym, jak nie udało jej się uzyskać bezwzględnej większości w Izbie Gmin.

"Przed nami czas politycznej niepewności" - czytamy w notatce Citi. "Zgodnie z tym, co powszechnie uważa się za słabą kampanię i brak przełożenia zdecydowanej przewagi w sondażach na większą liczbę mandatów w Izbie Gmin, spodziewamy się, że May prawdopodobnie zrezygnuje" - ocenia Citi, dodając, że możliwe są nowe wybory.

Bez wyraźnego zwycięstwa w wyborach parlamentarnych, May - jak pisze agencja Reutera - zasygnalizowała, że będzie walczyć, choć straciła samodzielną większość w Izbie Gmin.

Unijny komisarz ds. budżetu Guenther Oettinger w wywiadzie dla niemieckiego radia Deutschlandfunk wyraził obawę, że słaby wynik torysów w wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii może mieć niekorzystny wpływ na negocjacje o Brexicie.

"Pomimo klęski torysów potrzebny jest zdolny do działania rząd, który będzie negocjował wyjście Wielkiej Brytanii (z UE). Nikt tego nie kwestionuje, Brytyjczycy będą prowadzili te negocjacje. Ale gdy ma się do czynienia ze słabym partnerem, istnieje niebezpieczeństwo, że negocjacje będą niekorzystne dla obu stron" - powiedział Oettinger.

Komisarz powiedział, że dopiero najbliższe dni pokażą, kiedy druga strona będzie mogła rozpocząć rozmowy. Polityk niemieckiej CDU uznał za wątpliwe, że odpowiedzialny za rokowania po stronie brytyjskiej minister David Davis pozostanie na stanowisku.

  • 1
  • 2
PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA