PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC: Restrukturyzacja rozwojowa przedsiębiorstw. Pieniądze to nie wszystko

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 11 maj 2017 11:45

EEC: Restrukturyzacja rozwojowa przedsiębiorstw. Pieniądze to nie wszystko Andrzej Kensbok, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu. / fot. ECC

Przez 25 lat istnienia Agencji Rozwoju Przemysłu bardzo wiele podmiotów gospodarczych przewinęło się przez agencję szukając pomocy. Nie wszystkim udało się przetrwać trudniejszy okres, bo nie zawsze podchodzono do restrukturyzacji w sposób rozwojowy – mówił Andrzej Kensbok, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

REKLAMA

Restrukturyzacja rozwojowa jest procesem trudnym dla przedsiębiorstw. – Bardzo różne sytuacje na rynku prowadzą do tego, że firma popada w kłopoty, dotyczy to nie tylko spółek państwowych, ale też prywatnych. Jednak  często spółki państwowe odczuwają mniejszą presję, aby zaadaptować się do rynku, zainwestować w nowe technologie czy kadry i są tym bardziej narażone na „wpadnięcie w kłopoty” – zauważa Andrzej Kensbok.

- Przez agencję przewinęło się wiele firm. Nie wszystkim udało się przetrwać restrukturyzację. - Pieniądze to nie wszystko. Zasilenie finansowe firmy nie rozwiązuję długofalowo problemu. Dzięki finansowaniu firmy tak naprawdę zyskują czas, aby zastanowić się jak dalej mają funkcjonować – nadmienia wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA