PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotele butikowe to przyszłość - wywiad z Tomaszem Wuczyńskim, Poziom 511 Design Hotel & SPA

 • Autor: Propertynews.pl
 • 12 gru 2012 09:53

Hotele butikowe to przyszłość - wywiad z Tomaszem Wuczyńskim, Poziom 511 Design Hotel & SPA

Co stoi za wzrostem popularności hoteli butikowych w Polsce? - Goście indywidualni szukają indywidualnego charakteru miejsc, w których chcą wypocząć. W odróżnieniu od schematów obowiązujących w hotelach sieciowych, obiekty butikowe wyróżnia przestrzeń i swoboda - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Wuczyński, dyrektor zarządzający nowo otwartego hotelu Poziom 511 Design Hotel & SPA k. Ogrodzieńca.

REKLAMA

Jaka jest historia Państwa inwestycji?

W 1995 roku inwestor kupił działkę położoną w wyjątkowym miejscu, na której kiedyś działało stare schronisko młodzieżowe.

Obiekt powstawał dwuetapowo. W pierwszej fazie rozbudowano stare schronisko. Obszerna bryła, pokryta wielospadowym dachem, miała mieścić wszystkie podstawowe funkcje małego, 20-pokojowego hotelu.

Kolejny etap inwestycji ruszył w 2007 roku przy okazji zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania, który - po licznych konsultacjach z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków - umożliwił na przekształcenie części działki, tak by było możliwe prowadzenie tu usług ruchu turystycznego.

Warunkiem konserwatora było, aby budynek powstał jako obiekt współczesny, o wysokości nie większej niż 8 m, przy bezwzględnym zakazie ingerencji w ukształtowanie terenu Góry Janowskiego - najwyższego wyniesienia Jury Krakowsko-Częstochowskiej, pozostającej w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej Zamku Ogrodzieniec. Zaprojektowano zatem rozłożysty obiekt.

Dla dalszej integracji z otoczeniem zastosowano jak największą liczbę przeszklonych ścian zewnętrznych. Z punktu widzenia projektanta istotne było, aby gość hotelu "czuł" lokalizację, w której się znajduje. Ważne było, żeby nie powstał anonimowy obiekt hotelowy, ale budynek przeznaczony dla tej konkretnej lokalizacji, służący specyficznej funkcji, jaką są usługi hotelarskie.

Całość dwóch, połączonych ze sobą podziemnym korytarzem i windą, oferuje 42 pokoje, z czego 6 to apartamenty, restaurację, 2 bary, zaplecze konferencyjne, blisko 20-metrowej długości basen wypełniony wodą klasy mineralnej pochodzącą z własnego odwiertu głębinowego oraz instytut spa ze strefą wellness. Strefa spa firmowana jest przez markę Dr Irena Eris Beauty Partner.

Czy na turystycznej mapie naszego kraju jest miejsce na większą liczbę hoteli butikowych?

Zdecydowanie tak. Goście szukają indywidualnego charakteru miejsc, w których chcą wypocząć. Przestrzeń i swoboda korzystania z takich obiektów, w odróżnieniu od schematów obowiązujących w hotelach sieciowych, decydują o atrakcyjności takiego formatu. Hotel butikowy z definicji oferuje niepowtarzalne pokoje, a więc gość za każdym razem może wybierać wnętrza o innej estetyce i charakterze.

Jak wygląda zainteresowanie Państwa obiektem?
 • 1
 • 2
 • e 2012-12-16 00:24:55
  hotel rzeczywiście "robi wrażenie"..
 • Mr.GoodKat 2012-12-12 21:06:26
  INDYWIDUALNY CHARAKTER HOTELU WPŁYWA NA DOZNANIA GOŚCI I WPROWADZA OSOBLIWY RELAKS GOŚCIA HOTELOWEGO. JEST TO JAK SIĘ OKAZUJE PO CZASIE SUKCES W DĄŻENIU DO INDYWIDUALNEGO ZASPOKOJENIA POTRZEB GOŚCI. DODATKOWO ESTETYKA WNĘTRZ POWODUJE ŻE SAM RELAKS JEST WYZNACZNIKIEM JAKOŚCI I POZYTYWNEGO ODBIORU DO KTÓREGO ZAWSZE SIĘ DĄŻY!
  ŻYCZYMY! ZATEM WESOŁYCH RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU POD EGIDĄ BUTIKOWY i WIELE SUKCESÓW W 2013.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA