PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotelowa energia Śląska - wywiad z Tomaszem Piórkowskim, hotel Angelo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 lis 2012 09:09

Hotelowa energia Śląska - wywiad z Tomaszem Piórkowskim, hotel Angelo

Katowice kryją w sobie niebywałą energię spotkań, którą trzeba odkryć. Wiele osób, które po wielu latach po raz pierwszy przyjeżdżają na Śląsk, jest pozytywnie zaskoczonych i z chęcią tu wraca - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Piórkowski, General Manager Angelo Hotel Katowice, prelegent Property Forum Katowice.

REKLAMA

Jak kształtuje się średnie roczne obłożenie katowickiego hotelu i czy liczby te, wraz z kolejną falą kryzysu, zmieniły się?

Angelo Hotel Katowice jest obiektem obecnym na hotelarskiej mapie Śląska od dwóch lat i w tym czasie udało mu się objąć pozycję jednego z najchętniej wybieranych obiektów biznesowych w regionie.

Dowodem na to są nie tylko tegoroczne sukcesy w rankingu hotel.info, HolidayCheck Quality Selection 2012 czy Certificate of Excellence 2012 Tripadvisor, ale również wyniki. Porównując pierwsze dziewięć miesięcy 2012 roku, do takiego samego okresu w 2011 roku, możemy pochwalić się 8-proc. wzrostem obłożenia. Z naszych obserwacji wynika również, że w Katowicach rynek konferencyjno-biznesowy jest stabilny pomimo kryzysu.

Jak wyniki katowickiego obiektu wypadają na tle innych obiektów sieci w Polsce?

Śląski rynek hotelarski charakteryzuje się zupełnie inną specyfiką niż Kraków, Łódź czy Międzyzdroje. W Katowicach hotele w naszym segmencie są zróżnicowane pod względem liczby pokoi czy wielkości i technologii centrów konferencyjnych, przez co nie są wobec siebie konkurencyjne.

W Łodzi rynek obiektów 4-gwiazdkowych dopiero krzepnie, a w Krakowie jest już mocno nasycony.

Różnice występują także w przypadku samych klientów hoteli Vienna International. Amber Baltic to hotel przede wszystkim turystyczny, obiekty krakowskie mają charakter biznesowo-turystyczny, przy czym 3-gwiazdkowy Chopin w dużej mierze gości grupy z zagranicy, a Andel's klientów indywidualnych i konferencyjnych.

Z kolei Andel's Łódź i Angelo Katowice to przede wszystkim hotele biznesowo-konferencyjne.

Nie można także zapominać o samym wizerunku Śląska w stosunku do innych regionów kraju. Śląsk cały czas musi budować swoją rozpoznawalność i zmieniać stereotypowy wizerunek regionu przemysłowego. Musimy przekonywać firmy, że w Katowicach warto zorganizować konferencję czy event incentive. W związku z tym od początku swojej działalności Angelo Katowice intensywnie działa na rzecz promocji miasta, m.in. organizując cykliczną imprezę dla organizatorów eventów z całej Polski „Discover Silesia".

Z tych powodów porównywanie Angelo Katowice do pozostałych obiektów Vienna International w Polsce nie jest łatwe. Jesteśmy zadowoleni z naszych wyników, zarówno jeżeli chodzi o obłożenie, jak również dochody. Realizujemy założone cele i to jest najważniejsze.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA