PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Interferie będą powiększać swoją sieć - wywiad z prezesem spółki

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 maj 2011 15:12

Interferie będą powiększać swoją sieć - wywiad z prezesem spółki

O planach inwestycyjnych Interferie SA oraz sytuacji finansowej spółki rozmawiamy z Adamem Milanowskim, prezesem tej firmy.

REKLAMA

Flagowa inwestycja Interferii - hotel Medical Spa w Świnoujściu to duże wydarzenie na hotelowej mapie polskiego wybrzeża. Czy zdążą Państwo uruchomić obiekt w tym roku, zgodnie z założeniami?
Nad obiektem zawisła już wiecha. Pociągnięto wszystkie instalacje, a obecnie trwają prace wykończenie. Nie ukrywam, że w realizacji hotelu nastąpiło lekkie opóźnienie, ale trzeba podkreślić, że plan prac był bardzo ambitny. Ekipy weszły na plac budowy w maju 2010 roku, a inwestycja - według wstępnych założeń - miała być gotowa w lipcu 2011 roku. Według stanu na dziś przewidywany termin zakończenia prac to sierpień, kiedy to otworzymy połowę obiektu. Uruchomienie całego budynku nastąpi do połowy września. Takie mamy zapewnienia ze strony generalnego wykonawcy.

Skąd pochodzą pieniądze na to przedsięwzięcie?
2/3 udziałów w spółce powołanej do realizacji inwestycji objął Fundusz Hotele 01 należący do KGHM I FIZAN . W ten sposób wniósł do firmy 40 mln zł. Reszta pochodzi z kredytów bankowych i środków własnych.

To pierwsza inwestycja Interferii realizowana w taki sposób. Będą kolejne?
Na pewno tak. Myślimy tutaj o współpracy z funduszem m.in. przy prywatyzacji uzdrowisk. Chcemy uczestniczyć w tym procesie. TFI KGHM kupiło już kilka uzdrowisk, a co do kupna kolejnych trwają negocjacje. Jesteśmy doradcą przy tych zakupach. Jaka będzie struktura organizacyjna przejętych obiektów, tj. czy znajdą się w sieci Interferie, czy też zostanie utworzona odrębna sieć, o tym zadecyduje nasz właściciel - KGHM I FIZAN.

Jakie plany inwestycyjne ma spółka na ten rok?
W tym roku na inwestycje wydamy zdecydowanie więcej niż w 2010 roku, ale na konkretne sumy jest jeszcze za wcześnie. Najwięcej środków przeznaczymy na przedsięwzięcie w hotelu Malachit. W planach jest budowa aquaparku przy tym hotelu, a także remont pokoi połączony z wymianą mebli oraz docieplenie i wykonanie nowej elewacji. Podpisaliśmy już umowę na wykonanie prac projektowych. W okolicach sierpnia br. ruszą pierwsze prace budowlane. Stan surowy aquaparku chcemy osiągnąć jeszcze przed zimą br. W ten sposób w trakcie zimy moglibyśmy prowadzić prace wykończeniowe. Odnowiony obiekt mógłby wtedy wystartować jeszcze przed Euro 2012.
Kolejne prace zaplanowaliśmy w hotelu Chalkozyn w Kołobrzegu. Prace projektowe już się rozpoczęły. Tu modernizacji zostaną poddane elewacje. Elewacje zostaną również zmienione w ośrodku Cechsztyn w Ustroniu Morskim.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA