PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź to doskonałe miejsce pod nowe inwestycje handlowe

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 mar 2013 14:09

Łódź to doskonałe miejsce pod nowe inwestycje handlowe

Relatywnie niska podaż nowoczesnej powierzchni handlowej i wciąż małe nasycenie rynku, duża liczba potencjalnych klientów oraz doskonale rozwinięta infrastruktura - to zdaniem Krzysztofa Apostolidisa, prezesa Fabryki Biznesu, inwestora Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja, główne powody przemawiające za atrakcyjnością inwestycyjną Łodzi. W rozmowie z Propertynews.pl Krzysztof Apostolidis zdradza także nowe szczegóły dotyczące projektu.

REKLAMA

Jak ocenie Pan obecny poziom konkurencji na rynku centrów handlowych w Łodzi?

Łódź, w porównaniu z innymi miastami podobnej wielkości, ma relatywnie niską podaż powierzchni w centrach handlowych, a na 12 tego typu obiektów istniejących w mieście tylko trzy to centra nowej generacji.

Dane statystyczne mówią zresztą same za siebie: nasycenie powierzchnią centrów handlowych w Łodzi należy do najniższych wśród analogicznych miast i wynosi 597 metrów kwadratowych na tysiąc mieszkańców, podczas gdy na przykład we Wrocławiu jest to 737 mkw., a w Poznaniu - 798. To oczywiście ocena sytuacji w przysłowiowej pigułce. Generalnie w Łodzi jest handlowy potencjał.

Jak na tym tle prezentuje się Państwa inwestycja? Na jakim etapie jest budowa i jak przebiega proces komercjalizacji?

Sukcesja będzie jedynym miejscem w szeroko rozumianym centrum miasta, które oprócz zakupów zaoferuje mieszkańcom gastronomię, rozrywkę i rekreację pod jednym dachem; miejscem przyjaznym dla klientów, najemców i środowiska, obiektem w pełni „zielonym", budowanym i funkcjonującym według najnowszych standardów międzynarodowego certyfikatu BREEAM.

Atutem Sukcesji jest też lokalizacja: w jednym z najdynamiczniej rozwijających się rejonów Łodzi, doskonale skomunikowanym ze wszystkimi dzielnicami miasta, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 1, Międzynarodowych Targów Łódzkich i kampusu Politechniki Łódzkiej - największej uczelni technicznej w regionie. Rok temu po sąsiedzku zostało otwarte nowoczesne Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze, w pobliżu powstaje też duże osiedle mieszkaniowe, wkrótce rusza budowa Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego z jedynym w regonie basenem olimpijskim. Naszą intencją jest, aby Centrum było nie tylko miejscem zakupów, ale przede wszystkim spędzania wolnego czasu, tętniącym życiem na co dzień.

Na placu budowy trwają intensywne prace, zgodnie z harmonogramem. Do końca roku obiekt powinien być pod dachem, a oddanie do użytku zaplanowane jest na jesień 2014 roku. Komercjalizację prowadzą zespoły Savills i Fabryki Biznesu. Wśród najemców są między innymi: Helios z 9-salowym kinem, Rossmann, LPP SA z pięcioma salonami odzieżowymi, Pure Health & Fitness, który otworzy w Sukcesji jeden z największych w Polsce klubów fitness, LPP TEX SA ze sklepem Home & You czy Redan z salonem Top Secret. Na bardzo zaawansowanym etapie są negocjacje z kolejnymi sieciami handlowymi.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA