PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Logistyka i hotelarstwo kreują popyt na tereny inwestycyjne na Dolnym i Górnym Śląsku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 lis 2012 21:41

Logistyka i hotelarstwo kreują popyt na tereny inwestycyjne na Dolnym i Górnym Śląsku

W woj. dolnośląskim i śląskim najczęściej poszukiwane są działki pod inwestycje związane z bazami magazynowymi lub pod działalność usługową i gospodarczą. Popularne są także tereny z przeznaczeniem pod turystykę i rekreację - mówi Krzysztof Michalski, prezes Agencji Mienia Wojskowego.

REKLAMA

Jak dużym zainteresowaniem cieszą się grunty inwestycyjne na Górnym i Dolnym Śląsku?

Najlepiej oceniamy zainteresowanie ze strony sektora magazynów, baz logistycznych i wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.

W 2012 roku Agencja Mienia Wojskowego zorganizowała już kilkadziesiąt przetargów na nieruchomości na Górnym i Dolnym Śląsku. Skuteczność sprzedaży wyniosła ok. 30 proc., choć pod koniec roku obserwujemy lekką tendencję zwyżkową. Sprzedawały się głównie małe działki o wartości do ok. 1 mln zł.

Jeśli chodzi o lokalizacje, największym zainteresowaniem cieszyły się nieruchomości w Świętoszowie, Legnicy, Łambinowicach i Strzegomiu.
O tereny AMW pytali przede wszystkim polscy przedsiębiorcy, głównie działający na rynkach lokalnych.

Jakie nieruchomości są najczęściej poszukiwane przez inwestorów?

Najczęściej poszukiwane są działki pod inwestycje związane z bazami magazynowymi lub pod działalność usługową i gospodarczą. Popularne są także działki z przeznaczeniem pod turystykę i rekreację.

Kluczowym aspektem dla inwestorów jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. AMW stara się współpracować w tej kwestii z samorządami. Dobrym przykładem może być wrocławska Kępa Mieszczańska. Choć jest bardzo atrakcyjnie zlokalizowana, dotychczas udało nam się zaleźć inwestora tylko dla jednej działki, na której był właśnie miejscowy plan. W 2009 roku została wylicytowana przez Dom-Invest na kwotę 8,6 mln zł. Dziś stoją tam mieszkania. Pozostałe działki na Kępie nie znalazły dotychczas nabywcy. Miejscowy plan, który obejmie ten teren, ma zostać uchwalony w lutym 2013 roku. Liczymy, że będzie, to punkt w zwrotny w procesie sprzedaży tej nieruchomości.

Nad sprzedażą jakich nieruchomości na terenie Górnego i Dolnego Śląska pracują Państwo obecnie?

Jeśli chodzi o Górny Śląsk, przygotowujemy m.in. trzy duże przetargi. To były, wojskowy plac szkoleniowy w Przeschlebie, dawny wojskowy kompleks magazynowy w Gliwicach -dwie działki o wartości ponad 2 mln zł oraz 72 ha gruntów w Kościelcu.

Na terenie Dolnego Śląska przeprowadzimy kilka ważnych przetargów. Chodzi m.in. o działkę we Wrocławiu przy ul. Zwycięskiej o wartości 2,7 mln zł pod zabudowę mieszkaniową lub handlową; 22 działki na Kępie Mieszczańskiej o łącznej powierzchni 9 ha i wartości prawie 132 mln zł; tereny okołolotniskowe przy ul. Granicznej - 2,9 ha, o wartości 3,2 mln zł.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA