PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Logistyka i hotelarstwo kreują popyt na tereny inwestycyjne na Dolnym i Górnym Śląsku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 lis 2012 21:41

Logistyka i hotelarstwo kreują popyt na tereny inwestycyjne na Dolnym i Górnym Śląsku

W woj. dolnośląskim i śląskim najczęściej poszukiwane są działki pod inwestycje związane z bazami magazynowymi lub pod działalność usługową i gospodarczą. Popularne są także tereny z przeznaczeniem pod turystykę i rekreację - mówi Krzysztof Michalski, prezes Agencji Mienia Wojskowego.

REKLAMA

Jak dużym zainteresowaniem cieszą się grunty inwestycyjne na Górnym i Dolnym Śląsku?

Najlepiej oceniamy zainteresowanie ze strony sektora magazynów, baz logistycznych i wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.

W 2012 roku Agencja Mienia Wojskowego zorganizowała już kilkadziesiąt przetargów na nieruchomości na Górnym i Dolnym Śląsku. Skuteczność sprzedaży wyniosła ok. 30 proc., choć pod koniec roku obserwujemy lekką tendencję zwyżkową. Sprzedawały się głównie małe działki o wartości do ok. 1 mln zł.

Jeśli chodzi o lokalizacje, największym zainteresowaniem cieszyły się nieruchomości w Świętoszowie, Legnicy, Łambinowicach i Strzegomiu.
O tereny AMW pytali przede wszystkim polscy przedsiębiorcy, głównie działający na rynkach lokalnych.

Jakie nieruchomości są najczęściej poszukiwane przez inwestorów?

Najczęściej poszukiwane są działki pod inwestycje związane z bazami magazynowymi lub pod działalność usługową i gospodarczą. Popularne są także działki z przeznaczeniem pod turystykę i rekreację.

Kluczowym aspektem dla inwestorów jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. AMW stara się współpracować w tej kwestii z samorządami. Dobrym przykładem może być wrocławska Kępa Mieszczańska. Choć jest bardzo atrakcyjnie zlokalizowana, dotychczas udało nam się zaleźć inwestora tylko dla jednej działki, na której był właśnie miejscowy plan. W 2009 roku została wylicytowana przez Dom-Invest na kwotę 8,6 mln zł. Dziś stoją tam mieszkania. Pozostałe działki na Kępie nie znalazły dotychczas nabywcy. Miejscowy plan, który obejmie ten teren, ma zostać uchwalony w lutym 2013 roku. Liczymy, że będzie, to punkt w zwrotny w procesie sprzedaży tej nieruchomości.

Nad sprzedażą jakich nieruchomości na terenie Górnego i Dolnego Śląska pracują Państwo obecnie?

Jeśli chodzi o Górny Śląsk, przygotowujemy m.in. trzy duże przetargi. To były, wojskowy plac szkoleniowy w Przeschlebie, dawny wojskowy kompleks magazynowy w Gliwicach -dwie działki o wartości ponad 2 mln zł oraz 72 ha gruntów w Kościelcu.

Na terenie Dolnego Śląska przeprowadzimy kilka ważnych przetargów. Chodzi m.in. o działkę we Wrocławiu przy ul. Zwycięskiej o wartości 2,7 mln zł pod zabudowę mieszkaniową lub handlową; 22 działki na Kępie Mieszczańskiej o łącznej powierzchni 9 ha i wartości prawie 132 mln zł; tereny okołolotniskowe przy ul. Granicznej - 2,9 ha, o wartości 3,2 mln zł.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA