PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Luksus niesie luksus. Warto inwestować w nieruchomości premium

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 28 lut 2018 12:44

Luksus niesie luksus. Warto inwestować w nieruchomości premium Jakub Nieckarz, prezes Property Value Investments

W ostatnich miesiącach zawarto kilka spektakularnych transakcji, z których najgłośniejszą był zakup za 11 mln zł apartamentu w warszawskim wieżowcu przy ulicy Złotej 44. Przy dość ograniczonej podaży luksusowych nieruchomości w prestiżowych lokalizacjach i nasilającym się popycie ze strony zwiększającego się grona osób zamożnych, można spodziewać się dalszego wzrostu cen i stawek najmu - mówi Jakub Nieckarz, prezes Property Value Investments.  - Zakup luksusowej nieruchomości to prestiżowa inwestycja, która może przynieść stabilne i długookresowe zyski. Nowe możliwości inwestycyjne pojawią się nie tylko w stolicy, ale również w miastach regionalnych – przewiduje ekspert.

REKLAMA

Coraz wyraźniej rośnie popyt na nieruchomości premium o wartości co najmniej miliona złotych (od około dziesięciu do kilkudziesięciu tysięcy złotych za mkw.). Jak wynika z danych Poland Sotheby’s International Realty, w latach 2012 – 2016 wartość rynku nieruchomości luksusowych zwiększyła się o 40 proc. do 3,6 mld zł. Według szacunków portalu rynekpierwotny.pl, w 2017 r. deweloperzy sprzedali 4350 mieszkań, których cena wynosiła minimum milion złotych, co oznacza wzrost o ok. 18 proc. w porównaniu do 2016 r.

Zamożni mają chrapkę na nieruchomości

Z danych pochodzących z urzędów skarbowych wynika, że w 2016 r. ponad 20 tys. osób osiągało przychody przekraczające milion złotych rocznie, a wynagrodzenia 164 tys. osób przekraczały 20 tys. zł brutto miesięcznie. Szacunki KPMG wskazują, że w ubiegłym roku liczba Polaków, których majątek wart jest ponad milion dolarów sięgała 57 tys., a liczba zamożnych rodaków należy do najszybciej rosnących w całej Europie. W 2017 r. ich grono zwiększyło się o 16 tys. osób, czyli o prawie 40 proc.Co więcej, szacuje się, że nawet 64 proc. zamożnych Polaków inwestuje w nieruchomości, a 26 proc. planuje to zrobić w przyszłości.

Większy zysk, mniejsze ryzyko

Wyjątkowe walory nieruchomości luksusowych pozwalają na osiąganie wyższych zysków z najmu w porównaniu do mieszkań z segmentu popularnego.Rentowność inwestycji w nieruchomości klasy premium jest też kilkukrotnie wyższa, niż w przypadku obligacji skarbowych lub lokat bankowych. Inwestowanie w ten segment jest również bezpieczniejsze na tle wieluinnych sposobów pomnażania kapitału, które nie są tak odporne na rynkowe zawirowania.

Kluczowa lokalizacja

Polacy znacznie częściej niż reszta Europy przy zakupie nieruchomości najpierw kierują się lokalizacją, a dopiero w drugiej kolejności zwracają uwagę na cenę, wynika z międzynarodowego badania „Finansowy Barometr ING”. To pierwsze kryterium jest decydujące dla 41 proc. ankietowanych rodaków. Tym samym, atrakcyjna lokalizacja i okolica, które są często domeną m.in. wiekowych kamienic, zwiększają szanse na znalezienie chętnych na zakup lub wynajem takiej nieruchomości.

  • 1
  • 2
  • czytelnik 2018-03-01 12:01:26
    Sugerowałbym Państwu dodać wtyczki w artykułach również do LinkedIn, Google+ czy Pinterest , aby też na tych platformach można było je udostępniać.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA