PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Magnesem dla inwestorów są ludzie i wiedza. Mamy to w Łodzi

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 12 lis 2015 13:56

Magnesem dla inwestorów są ludzie i wiedza. Mamy to w Łodzi Marta Kruk, specjalista ds. inwestycji Grupy TOYA

Większość firm obecnych na łódzkim rynku narzeka na klimat inwestycyjny miasta. Są jednak wyjątki. - Jesteśmy nowoczesnym miastem, jak również regionem. Wszelkie usługi oferowane naszym potencjalnym inwestorom są profesjonalne i na światowym poziomie - przekonuje Marta Kruk, specjalista ds. inwestycji Grupy Toya.

REKLAMA

Jaka jest pozycja Łodzi na inwestycyjnej mapie Polski?

Naszym zdaniem Łódź ma bardzo dobrą pozycję na tej mapie. Ma atuty lokalizacyjne, infrastrukturalne, technologiczne, kadrowe i kulturowe. Miasto położone jest na skrzyżowaniu najważniejszych autostrad, w ciągu kilku kolejnych lat zakończone zostaną prace nad szeregiem projektów infrastrukturalnych. Usprawni to komunikację z miastem na wielu płaszczyznach. Dzięki licznym uczelniom wyższym w Łodzi nie ma problemu z kandydatami do pracy, a liczba wydarzeń kulturalnych w mieście naprawdę imponuje.

Ożywienie na rynku widać gołym okiem, do Łodzi ściągają nowe firmy, powstają nowe centra biznesowe, a w Łodzi żyje się coraz przyjemniej.

Co jest lub może stać się magnesem dla inwestorów szukających ciekawych okazji inwestycyjnych w tym regionie?

Myślę, że jednak tym największym magnesem są ludzie i wiedza, szczególnie z zakresu nowoczesnych technologii. My to w Łodzi mamy. Nasze branże kluczowe dla województwa w tym m.in. informatyka i telekomunikacja, moda i nowoczesny przemysł włókienniczy, czy choćby medycyna i farmacja wykorzystują i potwierdzają nasz potencjał wynikający z doświadczenia i zasobów wykształconych i kreatywnych kadr. Wiele łódzkich firm, jak również inwestorów zagranicznych, którzy „osiedlili” się już w Łodzi doceniło właśnie ten atut i z tego też powodu pozostają w naszym mieście.

Jednocześnie atmosfera nowoczesności, kreatywności, wspierania nowych pomysłów sprzyja powstawaniu nowych firm, które - jak sądzę - z powodzeniem konkurują z firmami zagranicznymi.

Czy z punktu widzenia Miasto zabiega o inwestorów?

Wiemy, że miasto zabiega o inwestorów. Specjalnie do tego powołano Biuro Obsługi Inwestora UMŁ. Biuro to wspiera też naszych lokalnych przedsiębiorców w ich poszukiwaniach np.: najemców do nowo powstających biur. Mamy przecież, jedną z najlepszych w Polsce, Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, której działalność jest bardzo dobrym przykładem zabiegania o inwestorów.

  • 1
  • 2
  • Papa 2015-11-18 21:30:28
    No właśnie.
  • Szczepan 2015-11-16 14:00:45
    Pierwsze zdanie: "Większość firm obecnych na łódzkim rynku narzeka na klimat inwestycyjny miasta. " Jak się ma to zdanie do całego artykułu i które firmy tak narzekają???


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA