PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najemcy chcą wielkich galerii - wywiad z Jackiem Wachowiczem z GTC

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 lip 2012 16:03

Najemcy chcą wielkich galerii - wywiad z Jackiem Wachowiczem z GTC

Zainteresowanie najemców wzbudzają przede wszystkim wysokiej jakości centra handlowe w największych aglomeracjach. Znalezienie w nich wolnej powierzchni, zwłaszcza dla większych sklepów, jest w wielu miastach bardzo trudne. Dlatego w najbliższym czasie, na początku 2013 roku, planujemy rozpoczęcie realizacji dwóch obiektów tego typu w Warszawie - zapewnia w rozmowie z Propertynews.pl Jacek Wachowicz, dyrektor ds. wynajmu i sprzedaży, członek zarządu GTC SA.

REKLAMA

Jak ewentualna druga fala kryzysu może wpłynąć na rynek centrów handlowych w Polsce? Czego dotyczą Państwa największe obawy co do kolejnych miesięcy?

Sytuacja na rynku centrów handlowych jest jak na razie dobra, co wynika m.in. za stabilnych zwyczajów zakupowych Polaków. Przewidujemy, że stan ten utrzyma się w kolejnych miesiącach, choć kluczowy będzie poziom popytu konsumenckiego związany z sytuacją makroekonomiczną w Polsce i Europie.

Wpływ na rozpoczęcie realizacji nowych projektów może mieć ograniczona akcja kredytowa ze strony banków. Jednak firmy posiadające projekty w najlepszych lokalizacjach, dysponujące odpowiednim poziomem gotówki i zdolne do pozyskania pożyczek bankowych, będą w stanie realizować swoje plany.

Jak wygląda kwestia rozwoju GTC na rynku centrów handlowych w kontekście finansów firmy?

Sytuacja finansowa GTC jest stabilna. Ostatnio została dodatkowo wzmocniono m.in. poprzez emisję nowych akcji oraz sprzedaż jednej z nieruchomości (Platinium Business Park w Warszawie).

Polski rynek jest postrzegany jako wyjątkowo stabilny i perspektywiczny przez czołowe marki międzynarodowe. Zainteresowanie najemców pod kątem ekspansji wzbudzają głównie wysokiej jakości centra handlowe, w największych aglomeracjach. Znalezienie w nich wolnej powierzchni, zwłaszcza gdy chodzi o większe sklepy, jest w wielu miastach bardzo trudne. Dlatego w najbliższym czasie, mamy nadzieję, że już na początku 2013 roku, planujemy rozpoczęcie realizacji dwóch obiektów tego typu w Warszawie. Choć nie zeszły one jeszcze z desek kreślarskich, już teraz cieszą się ogromnym zainteresowaniem potencjalnych najemców. W naszych istniejących centrach w Polsce - Galerii Kazimierz w Krakowie oraz Galerii Jurajskiej w Częstochowie - skupiamy się na utrzymaniu wysokiego poziomu wynajęcia oraz uatrakcyjnieniu składu najemców.

W jakim stadium realizacji są centra handlowe w Wilanowie i na Białołęce?

Galeria Wilanów znajduje się w fazie projektowej. W przypadku centrum na Białołęce, rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi po skonsolidowaniu działki niezbędnej do realizacji tej inwestycji oraz otrzymaniu pozwolenia na budowę. Liczymy, że nastąpi to jak najszybciej.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA