PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy fundusz, nowe możliwości. Ambitne plany dewelopera

  • housemarket.pl
  • 01 gru 2016 10:50

Nowy fundusz, nowe możliwości. Ambitne plany dewelopera Michał Sapota, prezes Murapolu

Murapol ma nowe cele: chce zdobyć klientów z rynku nieruchomości komercyjnych, wchodzi na giełdę poprzez jedną ze swoich spółek, pracuje również nad funduszem mieszkań na wynajem.

REKLAMA

Murapol nie jest typowym deweloperem, który tylko buduje mieszkania...

Michał Sapota, prezes Murapolu: Murapol przede wszystkim inwestuje. Działalność grupy opiera się na trzech filarach. Klasyczna deweloperka, czyli spółki realizujące konkretne projekty mieszkaniowe, zarabiające na marżach ze sprzedaży mieszkań to pierwszy z nich.

Drugi filar to...

Działalność doradczo-wykonawcza, która została skupiona wokół spółki Abadon Real Estate, dawnej firmy Variant, którą przejęliśmy i zmieniliśmy profil działalności. W jednej grupie zgromadziliśmy wszystkie kompetencje związane z realizacją inwestycji w nieruchomości, od A do Z. Będziemy oferować je szeroko na rynku, czyli również na zewnątrz – nie tylko na potrzeby Murapolu. 1 grudnia br., po rocznej przerwie, akcje Abadon Real Estate wracają do obrotu na głównym rynku GPW. Zawieszenie notowań akcji spółki było związane z jej reorganizacją i zaniechaniem dotychczasowej działalności. Teraz oferujemy inwestorom zupełnie inny podmiot, atrakcyjny pod względem zarówno działalności, jak i strategii rozwoju.

Nie łatwiej było utworzyć spółkę od nowa?

Wprowadzenie spółki na giełdę nie jest takie proste. Tutaj kupiliśmy gotowy wehikuł, który zasilamy naszymi aktywami w postaci spółek kompetencyjnych: pracowni architektonicznej, generalnego wykonawcy, spółek zajmujących się sprzedażą, zarządzaniem najmem, wykańczaniem mieszkań i wielu, wielu innych. Stworzyliśmy spółkę holdingową o niespotykanym dotychczas w polskich realiach profilu, która będzie oferowała na szerokim rynku wszystkie kompetencje potrzebne do realizacji inwestycji nieruchomościowej. Pojedynczo albo kompleksowo. Dodatkowo nie ograniczamy się jedynie do nieruchomości mieszkaniowych, posiadamy kompetencje do realizacji również budowli komercyjnych oraz obiektów użyteczności publicznej.

Czyli pojawia się inwestor, który ma 20 mln zł i chce mieć nieruchomość...

A my mu jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedni grunt, przeprowadzić wszystkie procesy administracyjne, zaprojektować, uzyskać pozwolenia, zbudować, skomercjalizować, a potem jeszcze w jego imieniu zarządzać tą nieruchomością. Taki kompleksowy zestaw usług, w możliwie najszerszym stopniu pokrywający kompetencje w tej branży, chcemy dostarczać do zewnętrznych inwestorów. Szczególnie duże zainteresowanie polskim rynkiem deweloperskim widzimy wśród zagranicznych inwestorów finansowych, którzy dostrzegając potencjał naszego kraju, chcą inwestować w projekty nieruchomościowe u nas.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA