PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PBG Dom wyda 100 mln zł na inwestycje w nieruchomości komercyjne

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 maj 2011 12:17

PBG Dom wyda 100 mln zł na inwestycje w nieruchomości komercyjne

Firma PBG Dom planuje dynamiczny rozwój na rynku inwestycji komercyjnych. Jeszcze w tym roku na nowe centra handlowe, biura, hotele i mieszkania przeznaczy 100 mln zł. - Poszukujemy gruntów lub projektów deweloperskich w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców - mówi w wywiadzie z portalem Propertynews.pl Patrycja Leszczyńska, dyrektor ds. nieruchomości komercyjnych PBG Dom.

REKLAMA

Spółka PBG Dom - znana do tej pory z inwestycji mieszkaniowych - wchodzi mocno na rynek nieruchomości komercyjnych. Czy to oznacza, że wraca dobry czas na realizację takich przedsięwzięć?

Wejście spółki na rynek nieruchomości komercyjnych to efekt konsekwentnego realizowania przyjętej przez nas strategii rozwoju. Pierwsze lata działania firmy okazały się świetną okazją do zakupu licznych gruntów, których ceny były wówczas znacznie niższe niż obecnie. Teraz będziemy na nich budować hotele, biurowce i centra handlowe. Nie zamierzamy na tym jednak poprzestać. Planujemy dynamiczny rozwój zarówno w sektorze budownictwa mieszkaniowego, jak i w prowadzeniu inwestycji komercyjnych. Jeszcze w tym roku przeznaczymy na ten cel 100 mln zł. Poszukujemy gruntów lub projektów deweloperskich w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Chcemy w ten sposób uzupełnić portfel naszych inwestycji, które obecnie prowadzone są głównie w dużych aglomeracjach w Polsce.

Zacznijmy od hoteli. Skąd zainteresowanie tym rynkiem?

Szukając nowych projektów, natrafiliśmy na inwestycję spółki Pomerania Development w Świnoujściu. Kupiliśmy od niej nieruchomości, które były już w trakcie budowy. Jeden z powstających obiektów był przeznaczony pod hotel. Zdecydowaliśmy, że doprowadzimy tę inwestycję do końca, by potem podjąć współpracę ze znaną siecią hotelarską.

... i wybrali Państwo sieć Hilton. Dlaczego akurat tę?

O współpracy rozmawialiśmy z wieloma sieciami, ale negocjacje z Hiltonem układały się nam najlepiej. Dużą rolę odegrało nasze bardzo dobre przygotowanie finansowe i to, że będziemy realizować inwestycję ze środków własnych. Mamy o tyle ułatwione zadanie, że duże wsparcie, zarówno merytoryczne, jak i płatnicze, zapewnia nam silna grupa kapitałowa PBG, której jesteśmy częścią. Zdecydowaliśmy się na otwarcie trzygwiazdkowego hotelu pod marką Hampton by Hilton. W Polsce brakuje bowiem dobrej jakości hoteli ekonomicznych, spełniających normy międzynarodowe.
Uznaliśmy, że taki standard sprawdzi się na świnoujskim rynku najlepiej, dzięki czemu projekt stanie się szybciej rentowny.

Czy planują Państwo kolejne projekty we współpracy z Hiltonem?

Zamierzamy dalej inwestować na polskim rynku hotelarskim. Nasze plany zakładają budowę co najmniej dwóch obiektów. Jeden z nich mógłby powstać w Poznaniu, na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego, na terenie, który kupiliśmy od spółki Termy Maltańskie. Rozpoczęliśmy już rozmowy w tej sprawie z kilkoma sieciami hotelowymi i zastanawiamy się nad koncepcją zagospodarowania terenu. Na razie jednak nie podpisaliśmy jeszcze żadnej umowy.
Dla drugiego hotelu nie wybraliśmy jeszcze lokalizacji i nie odczuwamy w tej kwestii presji czasowej. Wiemy, że chcemy budować obiekty sieciowe i zdobywać klientów uznaną na rynku marką.

  • 1
  • 2
  • Damarek 2011-06-21 11:56:42
    Zgadzam się, że rynek hoteli i restauracji wymaga jeszcze wielu inwestycji i to nie tylko w dużych miejscowościach. Warto zastanowić się nad inwestycja w kompleks restauracyjno-hotelowy kbprojekt.pl/projekty_domow_weselnych.php . Tego typu inwestycja świetnie nadaje się do organizacji wesel czy spotkań biznesowych.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA