PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska szybko goni kraje Europy Zachodniej - rozmowa z Tomaszem Pieniążkiem, prezesem spółki Hotele Spa Dr Irena Eris

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 sie 2011 11:06

Polska szybko goni kraje Europy Zachodniej - rozmowa z Tomaszem Pieniążkiem, prezesem spółki Hotele Spa Dr Irena Eris

Na hotelowej mapie Polski mają pojawić się kolejne inwestycje spółki Hotele SPA Dr Irena Eris. O planach firmy opowiada jej prezes - Tomasz Pieniążek.

REKLAMA

Rozwój rynku hoteli spa w Polsce, choć wstrzymany przez kryzys, rośnie bardzo szybko. Eksperci twierdzą jednak, że projektów wysokiej jakości nie jest zbyt wiele. Jak ocenia Pan sytuację na rynku obiektów spa w naszym kraju?

Jak w większości branż, zawsze jest miejsce na nowych graczy. Ważną kwestią jest jednak to, w jaki sposób wykreować swoją przewagę konkurencyjną. Polska szybko goni kraje Europy Zachodniej także w wymaganiach jakościowych i aby osiągnąć sukces, trzeba zaproponować ponadprzeciętną jakość usług lub bardzo niskie ceny. W przypadku wymagającego klienta ten drugi wymóg może się jednak nie sprawdzić. Hotele SPA Dr Irena Eris reprezentują najwyższy poziom usług i naszym celem jest bycie zdecydowanym liderem na rynku pod względem standardu.

Oprócz marki receptą na sukces jest oczywiście lokalizacja. Mówi się, że na polskim rynku hotelarskim jest wiele okazyjnych inwestycji do przejęcia. Czy może to być dla Pana sposób na pozyskanie nieruchomości pod inwestycje?

Często zastanawiamy się nad ofertami gotowych obiektów, ale jak do tej pory żadna propozycja nie zainteresowała nas na tyle, aby zdecydować się na zakup. Generalnie stawiamy na własne, autorskie koncepcje i dlatego interesuje nas budowa obiektu od podstaw, a nie adaptacja istniejącego. Czasem taniej wybudować obiekt od zera niż "adaptować poprzedni pomysł". Dużą wagę przywiązujemy też do lokalizacji, która ma kluczowe znaczenie.

Czy w tym roku spółka planuje zakup gruntów pod kolejne hotele?

W ostatnim czasie została sfinalizowana transakcja zakupu terenu pod trzeci obiekt hotelowy działający pod marką Hotel SPA Dr Irena Eris (red.: w Polanicy-Zdroju). Poza tym cały czas wracamy myślami do projektu nad morzem i jeśli pojawiłaby się interesująca oferta, nie wykluczamy zakupu.

Na jakim etapie jest inwestycja Polanicy-Zdroju?

Zostały zakończone prace koncepcyjne. Wiemy, co ma tu powstać i jak hotel ma wyglądać. Będzie to obiekt z około 80 pokojami i podobnymi funkcjami, jak ma to miejsce w naszych istniejących hotelach. Czekamy na uchwalenie zmian w planie zagospodarowania terenu w Polanicy-Zdroju i zaraz potem rozpoczną się prace projektowe.

Ile docelowo hoteli spa mogą Państwo wybudować w Polsce?

Sytuacja rynkowa w ostatnich kilku latach jest tak niestabilna, że trudno w tej chwili deklarować tak wysokokapitałowe inwestycje. Stawiamy na jakość, a nie ilość. W zależności od sytuacji rynkowej będziemy podejmować decyzje dotyczące przyszłych działań.

Czy wyniki Państwa hoteli z pierwszej połowy roku napawają optymizmem, jeśli chodzi o rozwój sytuacji na polskim rynku hotelarskim?

Tak, pierwsza połowa roku jest istotnie lepsza od analogicznej z roku poprzedniego i wszystko wskazuje na to, że ten rok Hotele Spa Dr Irena Eris zakończą z bardzo dobrymi wynikami.

Dziękuję za rozmowę
Małgorzata Burzec-Lewandowska

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA