PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Echo Investment zapowiada miliardowe inwestycje - cały wywiad z Piotrem Gromniakiem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 lip 2011 10:00

Prezes Echo Investment zapowiada miliardowe inwestycje - cały wywiad z Piotrem Gromniakiem

Tylko na budowę nowych obiektów wydamy w tym roku blisko pół miliarda zł. Z tej kwoty ok. 250 milionów zł zainwestujemy w segment centrów handlowych, 100 milionów zł w budownictwo mieszkaniowe, a 150 milionów zł w segment biurowy - mówi Piotr Gromniak, prezes Echo Investment SA.

REKLAMA

Przed Echo Investment bardzo pracowity okres. Jakie są konkretne plany spółki na najbliższe miesiące?

Tylko w naszym kraju w tym roku zamierzamy rozpocząć budowę 109,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Będzie to realizacja pięciu nowych obiektów, m.in.: Outlet Park Szczecin, Olimpia w Bełchatowie, Veneda w Łomży, Amber w Kaliszu, a także rozbudowa Pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu o 16,6 tys. mkw. W tym roku planujemy także otworzyć po rozbudowie Galerię Echo w Kielcach, która łącznie będzie miała 70 tys. mkw. najmu powierzchni.

W segmencie biurowym rozpoczniemy budowę ponad 164 tys. mkw. powierzchni najmu. Ruszy realizacja obiektu Tryton w Gdańsku, a także zespołów biurowych przy ul. Francuskiej w Katowicach (trzy etapy), ul. Opolskiej w Krakowie (trzy etapy) oraz ul. Konstruktorskiej w Warszawie.

W maju rozpoczęliśmy budowę biurowca Aquarius Bussines House przy ul. Swobodnej we Wrocławiu. Przygotowanie tej inwestycji trwało wyjątkowo krótko - od momentu zakupu działki do rozpoczęcia inwestycji upłynęło zaledwie 14 miesięcy.

Jednak zwykle okres przygotowań do rozpoczęcia inwestycji trwa zdecydowanie dłużej. Nie wynika to z tego, że jako deweloper potrzebujemy więcej czasu na przygotowanie prac związanych z inwestycją, ale procedur administracyjnych, które ciągną się latami.

 Ponadto chcemy wystartować z realizacją blisko 2050 mieszkań oraz budową hotelu Novotel dla Orbisu.

Jakie środki Echo Investment przeznaczy na ten cel?

Tylko na budowę nowych obiektów wydamy w tym roku blisko pół miliarda zł. Z tej kwoty ok. 250 milionów zł zainwestujemy w segment centrów handlowych, 100 milionów zł w budownictwo mieszkaniowe, a 150 milionów zł w segment biurowy.

Wspomniał Pan o wyjątkowo sprawnym procesie przygotowania projektu Aquarius we Wrocławiu. Rozumiem, że nie wszędzie procedury administracyjne przebiegają tak gładko?

Taka sytuacja ma miejsce w Gdańsku, gdzie ponad trzy lata temu kupiliśmy działkę pod inwestycję. Od tego czasu prowadzimy trudne rozmowy z władzami miast. Podejmowanie decyzji administracyjnych trwa tu niezmiernie długo. Efekt takiej sytuacji to nawet kilkuletnie opóźnienia w naszych przedsięwzięciach.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA