PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Rank Progressu: centra handlowe to atrakcyjny produkt inwestycyjny

  • Autor: www.propertynews.pl
  • 15 kwi 2011 15:49

Prezes Rank Progressu: centra handlowe to atrakcyjny produkt inwestycyjny

Rank Progress sprzedaje trzy centra handlowe za 510 mln zł. Bank ziemi, jaki jest w posiadaniu spółki, daje jej stabilne i pewne możliwości rozwoju na kolejne lata. O planach firmy rozmawiamy z Janem Mroczką, prezesem zarządu Rank Progress SA.

REKLAMA

Rank Progress podpisał z funduszami powiązanymi z Blackstone Real Estate przedwstępne umowy sprzedaży trzech galerii handlowych za łączną kwotę 510 mln zł. Czy oznacza to, że zagraniczni inwestorzy doceniają polski rynek nieruchomości komercyjnych jako atrakcyjny produkt a te transakcje to dopiero początek ich aktywności w naszym kraju?

Na rynku pojawiło się kilka podmiotów, z którymi można prowadzić konkretne rozmowy. Fundusze inwestycyjne, które zwracają się do nas z propozycjami współpracy są zainteresowane naszymi planami rozwoju. A są one szerokie i obejmują nie tylko realizacje kolejnych regionalnych centrów handlowych w bardzo dobrych lokalizacjach na terenie całego kraju, ale także zacieśnienie współpracy z globalnymi operatorami oraz powrót do zamrożonych przez nas projektów mieszkaniowych.

Pojawienie się funduszy zagranicznych na polskim rynku jest sygnałem wiarygodności naszej gospodarki a także jakości centrów handlowych i potencjału lokalnych rynków obsługiwanych przez te centra.

Jedne fundusze przyciągają kolejne, dzięki czemu podmioty rodzime, które zajmują się budową centrów handlowych , tak jak my , mają prace na co najmniej kilka lat, jeśli nie kilkanaście. Fundusze te kreują popyt, dzięki czemu stopy kapitalizacji spadają a my możemy dyskontować efekty naszej pracy sprzedając obiekty po atrakcyjnych cenach.

Prowadzą Państwo kilka inwestycji jednocześnie. Ile metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni handlowej dostarczy Rank Progress w tym roku?

W tym roku uruchomimy trzy centra handlowe - w Zamościu, Kaliszu oraz pierwszy etap inwestycji w Krośnie. Ich łączna powierzchnia całkowita przekroczy 74 tys. mkw.

Wszystkie projekty są w zaawansowanym stadium komercjalizacji. W przypadku pierwszej fazy inwestycji w Krośnie jedynym najemcą jest sieć marketów OBI. Galeria Twierdza w Zamościu, której otwarcie nastąpi 14 maja br., jest zaś wynajęta w ponad 90 proc.

Jeśli chodzi o Kalisz, start obiektu nastąpi w październiku br. Na etapie realizacji tego przedsięwzięcia dokonaliśmy pewnych zmian w koncepcji i część powierzchni zaadaptowaliśmy na pięciosalowe kino. Na siedem miesięcy przed inauguracją mamy wolnych zaledwie kilka lokali.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA