PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szef Hines Polska o planach inwestycyjnych funduszu - wideo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 wrz 2012 10:33

Hines zwiększa zaangażowanie w Polsce. Jak mówi Mieczysław Godzisz, prezes zarządu spółki w naszym kraju, ta decyzja jest podyktowana dobrym klimatem ekonomicznym i stabilnością gospodarki. Na inwestycje firma może korzystać z funduszu skierowanego do detalicznych inwestorów w USA, którego kapitalizacja wynosi 1,3 mld dolarów.

REKLAMA

- Mamy kapitał w funduszu skierowanym do detalicznych inwestorów w USA. Fundusz ma kapitalizację na poziomie ponad 1,3 mld dolarów i jest nastawiony na zakup obiektów które przynoszą zwrot w postaci stałego czynszu. Doszliśmy do wniosku, że oczywiście nic nie jest doskonałe, ale Polska jest bardzo atrakcyjnym długofalowo i średnioterminowo krajem jeśli chodzi o popyt konsumencki - mówi Mieczysław Godzisz.

Jak mówi prezes Hines Polska, firma wybrała portfel zlokalizowany w aglomeracji śląskiej, wrocławskiej i warszawskiej.

- W tej chwili przyglądamy się bardzo poważnie obiektom magazynowym i biurowym. Szukamy także inwestycji pod przyszłe projekty deweloperskie, ponieważ udało nam się stworzyć fundusz nastawiony na większy zwrot, niż nasz fundusz globalny z USA, który kupuje obiekty gotowe - mówię o funduszu Hines Russia & Poland Fund. Mamy tam bardzo silny kapitał inwestorów z Azji: z Korei, Chin i śladowy kapitał europejski - tłumaczy Godzisz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA