PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szef Starwooda zadowolony z 2010 roku. Planuje nowe inwestycje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 kwi 2011 14:44

Szef Starwooda zadowolony z 2010 roku. Planuje nowe inwestycje

─ W przyszłości chcielibyśmy zaistnieć we Wrocławiu, Łodzi, Szczecinie i Zakopanem. Mamy też nadzieję na wprowadzenie do Polski marek Four Points by Sheraton i aloft ─ zapowiada Thomas Schoen, dyrektor generalny Starwood Hotels & Resorts, zarządzającej w Polsce hotelami Sheraton, Westin i Le Meridien Bristol.

REKLAMA

Jaki był 2010 rok dla sieci Starwood w Polsce?
Mieliśmy udany rok. W każdym z czterech miast, w których działają nasze hotele, odnotowaliśmy poprawę wyników, zwiększając tym samym udział w rynku. Jeszcze w pierwszym kwartale, który był bardzo trudny dla całej branży, nie spodziewaliśmy, że zamkniemy rok tak dobrze.
Wzrosło obłożenie - tylko w samej Warszawie w 2010 roku wynosiło ono 64 proc. i było o 4 pkt. proc. wyższe niż w 2009 roku, przy czym nasza sieć uzyskała w stolicy wynik lepszy od rynku.
Dzieląc geograficznie wyniki, najniższe obłożenie wciąż notujemy w Poznaniu - wpływ na to ma infrastruktura, w tym jakość dróg, połączenia kolejowe i lotnicze. Natomiast najwyższy wskaźnik uzyskaliśmy w Krakowie.

Przejdźmy do planów inwestycyjnych. Jakie przedsięwzięcia zaplanował Starwood w Polsce w tym roku?
Dalej będziemy inwestować w modernizację i podnoszenie jakości bazy hotelowej i kontynuować to, co rozpoczęliśmy w 2009 roku. Na ten cel chcemy w tym roku przeznaczyć 10-12 mln zł. Będą to inwestycje skoncentrowane na istniejących już hotelach.
Większość tej sumy zostanie przeznaczona na renowację hoteli Bristol i Sheraton w Warszawie. Przeprowadzimy tam remont pokoi i sal bankietowych. Chcemy też zwiększyć liczbę dodatkowych, letnich atrakcji w hotelu Sheraton w Sopocie.

Co z nowymi hotelami?
Inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych zwolniły. Aktywność inwestycyjna naszych partnerów także spadła, bo wielu z nich miało problem ze zdobyciem finansowania na swoje przedsięwzięcia. Kryzys niestety nie sprzyjał inwestowaniu.
My jako sieć stosujemy bardzo selektywną politykę doboru partnerów biznesowych. Hotelarstwo to małżeństwo na wiele lat, kosztowne, które nie zwraca się po 6 miesiącach. Stąd też poszukujemy partnerów, którzy rozumieją naturę tego biznesu.
W przyszłości chcielibyśmy jednak zaistnieć w takich miastach, jak: Wrocław, Łódź, Szczecin i Zakopane. Mamy też nadzieję na wprowadzenie do Polski naszych marek czterogwiazdkowych Four Points by Sheraton i aloft.
Wśród planowanych inwestycji jest z pewnością budowa hotelu Sheraton w Mikołajkach, realizowana wspólnie z Europejskim Funduszem Hipotecznym SA. Choć przedsięwzięcie jest spóźnione dwa lata, to bardzo dobry projekt, który na pewno zostanie ukończony. Mam nadzieję, że wkrótce naszemu partnerowi uda się pozyskać niezbędny kredyt.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA