PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Szefowie Auchan o przejęciu sieci Real

  • www.portalspozywczy.pl
  • 07 maj 2014 13:27

Szefowie Auchan o przejęciu sieci Real

- Po przejęciu sklepów Real jesteśmy siecią ogólnopolską. Myślę, że jest to bardzo dobre zarówno dla polskich konsumentów, jak i dla naszej marki. Szyld Auchan będzie bardziej widoczny, rozpoznawalny, a to duża wartość dodana. To jest też duża wartość dodana dla centrów handlowych, w których będziemy działać. Jest to też oczywiście duży plus dla naszych dostawców (...) - mówią w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Francois Colombie, przewodniczący rady nadzorczej Auchan Polska i Marek Szeib, dyrektor generalny i prezes Auchan Polska.

REKLAMA

Dlaczego Auchan zdecydował się na przejęcie Reala?

Francois Colombie: Jeden z liczących się rynkowych graczy zaproponował sprzedaż sklepów, nie tylko w Polsce, ale również na Ukrainie, w Rumunii i w Rosji. Ta transakcja była zgodna z naszą strategią i wizją rozwoju na poziomie całej grupy Auchan. Historycznie mamy trzy strefy rozwoju: Europę Zachodnią, Chiny i Azję oraz Europę Centralną i Wschodnią. W Polsce zaczęliśmy inwestować 17 lat , jednocześnie rozwijaliśmy sieć sklepów także na Węgrzech, Ukrainie, w Rumunii i w Rosji. To była okazja, aby umocnić się w tym regionie, a integracja sklepów Real nam to umożliwi. Dzisiaj przed nami stoi ogromne wyzwanie, a mianowicie jak spowodować, aby w hipermarketach Real dynamicznie rosła sprzedaż, aby ten projekt stał się rentowny.

Pretekstem do zakupu sklepów w Polsce była możliwość przejęcia sklepów w Rosji i na Ukrainie?

Francois Colombie: Na nasz biznes patrzymy globalnie i lokalnie. Polska jest dla nas ciekawym krajem, w którym bardzo się angażujemy, inwestujemy i rozwijamy. Muszę jednak przyznać, że najtrudniejsze wyzwanie przed nami stoi teraz w Polsce, bo w pozostałych krajach Real był rentowny.

Co dała Grupie Auchan akwizycja sklepów Real w Polsce i w regionie?

Francois Colombie: Dzięki temu przejęciu w regionie działa 250 hipermarketów, podczas gdy jeszcze 17 lat temu nie mieliśmy żadnego. Mamy teraz znacznie lepszą pozycję na rynku, wzmocniliśmy także nasz status w każdym kraju. Obecnie nasza firma zarządza siecią ponad 850 hipermarketów na całym świecie.

Co dało to przejęcie w kontekście polskiego rynku?

Francois Colombie: Teraz jesteśmy siecią ogólnopolską. Myślę, że jest to bardzo dobre zarówno dla polskich konsumentów, jak i dla naszej marki. Szyld Auchan będzie bardziej widoczny, rozpoznawalny, a to duża wartość dodana. To jest też duża wartość dodana dla centrów handlowych, w których będziemy działać, podnosząc ich atrakcyjność dla klientów, najemców, właścicieli i potencjalnych inwestorów. Jest to też oczywiście duży plus dla naszych dostawców, bo mamy dużo większą skalę, która pozwoli rozwijać naszą współpracę, a im rozwijać firmy. Będziemy mogli zapewnić większą dostępność na półkach, większej liczby produktów. Marek Szeib: Ta transakcja ma dwa istotne aspekty. Pierwszy dotyczy naszej firmy, drugi rynku detalicznego. Przed nami ogromne wyzwanie, które stoi przed zarządem Auchan, jak i pracownikami sklepów Real i Auchan. Musimy z dwóch przedsiębiorstw zbudować w najbliższych latach jedno, musimy znaleźć na to optymalny sposób. To ambitne, ale wykonalne zadanie i jestem przekonany, że nam się to uda. Warto podkreślić, że zmienia się równowagi sił w Polsce. Konsolidujemy naszą pozycję w czołówce największych firm handlowych w kraju. Prawdziwym wyzwaniem jest natomiast zbudowanie jednego przedsiębiorstwa Auchan z ok. 80 sklepami.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA