PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wrocław na celowniku nowych inwestorów wchodzących do Polski

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 gru 2014 14:29

Wrocław wypracował sobie wysoką pozycję w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu. - We Wrocławiu, podobnie jak w Warszawie, istnieje bardzo duża masa krytyczna firm, które pojawiły się w mieście w ciągu ostatnich 10 lat i stworzyły ogromną ilość różnorodnych miejsc pracy - mówi w rozmowie w Propertynews.pl Paweł Panczyj, Dyrektor Zarządzający, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

REKLAMA

- Każdy nowy inwestor, który chciałby wejść do Polski ma Wrocław na swojej mapie. Należy jednak pamiętać, ze wzrost w sektorze nowoczesnych usług biznesowych pochodzi zarówno od nowych inwestorów, jak i od tych, którzy już tutaj są - ocenia Paweł Panczyj, Dyrektor Zarządzający, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL). - Patrząc na statystyki to ponad 80 proc. nowych miejsc pracy jest tworzonych przez inwestorów już obecnych w Polsce. A wiec Wrocław mając ponad 20 tys. pracowników, ponad 40 firm, ma szanse na to, aby ten sektor bardzo dynamicznie się rozwijał - dodaje.

Na pytanie o przewidywalny wzrost zatrudnienia w sektorze nowoczesnych usług biznesowych Paweł Panczyj odpowiada:

- Biorąc pod uwagę to jak sektor rozwijał się w ciągu ostatnich 4 lat, można powiedzieć że wzrost zatrudnienia w sektorze nowoczesnych usług dla binzesu na poziomie 15-20 proc. będzie kontynuowany w ciągu najbliższych 4-5 lat. We Wrocławiu ten wzrost być może był ciut mniejszy, natomiast związany był z bardziej złożonymi technologiami. Oczywiście tutaj nie tworzy się tysięcy miejsc pracy, ale jednak setki bardzo złożonych. W związku z tym można powiedzieć, że wzrost zatrudnienia w tym sektorze na poziomie 10 proc. we Wrocławiu będzie nadal kontynuowany - mówi Panczyj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA