PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Wykorzystać turystyczny potencjał Wrocławia - cały wywiad z prezes B&B Hotels

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 lis 2012 21:42

Wykorzystać turystyczny potencjał Wrocławia - cały wywiad z prezes B&B Hotels

Wybór Wrocławia na Europejską Stolicę Kultury 2016 zapoczątkował liczne inwestycje, mające na celu poprawę turystycznego wizerunku miasta. O tym, jakie miejsce w strategii rozwoju sieci hotelarskiej B&B w Polsce ma Dolny i Górny Śląski mówi Beatrice Bouchet, prezes B&B Hotels Polska.

REKLAMA

Jak wygląda portfolio hotelowe sieci w woj. śląskim i dolnośląskim?

W maju br. ruszyła budowa hotelu B&B w samym sercu Wrocławia. Obiekt powstanie przy jednej z głównych arterii miasta - ul. Piotra Skargi. Zaletami lokalizacji jest m.in. bliskość niedawno wyremontowanego Dworca Głównego, Galerii Dominikańskiej oraz Starego Miasta.

Hotel B&B Wrocław odda do dyspozycji gości 140 pokoi i 280 miejsc noclegowych z klimatyzacją, dostępem do Internetu oraz telewizją satelitarną. Ponadto zaoferuje ponad 40 miejsc parkingowych.

Otwarcie obiektu we Wrocławiu zaplanowano na sierpień 2013 roku. W przyszłości sieć planuje swoje inwestycje także w Katowicach.

Obecnie w portfolio spółki znajduje się hotel B&B położony na toruńskiej starówce oraz B&B Warszawie-Okęcie zlokalizowany w bliskiej odległości od Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina.

Czy regiony te są atrakcyjne dla rozwoju hotelarstwa - jakie są mocne strony tych lokalizacji, a co jest barierą w rozwoju?

Województwa śląskie oraz dolnośląskie posiadają ogromny potencjał turystyczny oraz biznesowy. Zdecydowanym atutem Dolnego Śląska są aż cztery specjalne strefy ekonomiczne - Wałbrzyska, Legnicka, Kamiennogórska oraz Tarnobrzeska w gminie Kobierzyce. Strefy te charakteryzują się wzmożonych ruchem inwestycyjnym, co ma bezpośredni wpływ na rozwój turystyki biznesowej w regionie.

Katowice również mają duży potencjał, aby stać się ośrodkiem branży MICE i sukcesywnie podążają w tym kierunku. Ponadto plany rozwoju województwa śląskiego związane są także z kulturą, nauką, gospodarką oraz technologią.

To właśnie Wrocław i Katowice uważa się za jedne z najlepiej rozwiniętych i najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Nic więc dziwnego, że skupia się tu nie tylko biznes krajowy, ale również międzynarodowy. Dodatkowo bogata oferta kulturalna i rekreacyjna sprawia, że perspektywy rozwoju branży turystyczno-hotelarskiej są naprawdę obiecujące.

Jakie przewagi dla rozwoju hotelarstwa, w porównaniu do innych regionów w Polsce, mają woj. śląskie i dolnośląskie?

W związku z wyborem Wrocławia na Europejską Stolicę Kultury 2016, przez najbliższe lata miasto to będzie organizatorem wielu prestiżowych imprez o charakterze międzynarodowym. To kolejne tak ważne wydarzenie po Euro 2012, mające bezpośredni wpływ na wizerunek regionu Dolnego Śląska na świecie, które z pewnością wpłynie na wzrost liczby turystów krajowych i zagranicznych.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA