PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Chińczycy ukarali Marriott. Powodem Tybet i Tajwan

  • Autor: PropertyNews.pl/bbc.com
  • 12 sty 2018 11:09

Chińczycy ukarali Marriott. Powodem Tybet i Tajwan fot. Pixabay

Chińskie strony internetowe Marriott International były zamknięte przez tydzień przez władze kraju po tym, jak m.in. Tybet i Tajwan zostały wymienione jako niepodległe kraje. Marriott przeprosił za pomyłkę i podkreślił, że nie popiera ruchów separatystycznych w Chinach.

REKLAMA

Do pomyłki doszło w badaniu internetowym przesłanym do klientów. Wymieniono tam Tybet, Tajwan, Hongkong i Makau jako samodzielne państwa. Faktycznie Taiwan jest uznawany przez Pekin jako oderwana prowincja, Tybet ma status autonomicznego regionu, a Hongkong i Makau to specjalne regiony administracyjne Chin.

Marriott został także ukarany po tym, jak jedna z jego stron w mediach społecznościowych polubiła post grupy wspierającej tybetańskich separatystów. Chiny zwykle bardzo szybko reagują na jakiekolwiek zdarzenia związane z poparciem dla ruchów separatystycznych, zwłaszcza jeśli chodzi o Tybet i Tajwan.

W odpowiedzi, jak podają chińskie media, część turystów odwołuje swoje rezerwacje w hotelach Marriott. Międzynarodowa strona sieci jest wciąż dostępna na terenie Chin, natomiast administracja przestrzeni cyfrowej w Szanghaju nakazała zamknięcie mandaryńskiej wersji.

Władze zamknęły także chińską wersję mobilnej aplikacji Marriotta, ta jednak po przerwie wydaje się teraz funkcjonować. Po wejściu na internetową witrynę sieci w Chinach wyświetla się komunikat o aktualizacji strony i przeprosinach.

W wydanym w czwartek oświadczeniu szef grupy Marriott Arne Sorenson przeprosił i dodał, że jego firma szanuje i wspiera suwerenność Chin oraz ich terytorialną integralność. Arne Sorenson oświadczył także, że grupa nie popiera nikogo, kto dąży do obalenia integralności Chin oraz, że firma nie miała zamiaru w żaden sposób zachęcać tego typu grup. Oświadczenie zawiera zapowiedź podjęcia przez Marriott odpowiednich kroków dyscyplinarnych wobec zaangażowanych w pomyłkę pracowników.

Władze Marriott International przyznawały wcześniej, że Chiny są dla firmy największym rynkiem. Grupa zarządza tam ponad 100 hoteli pod różnymi markami, osiąga również zyski z rosnącej liczby obywateli Chin podróżujących po całym świecie. W ubiegłym roku uruchomiono też wspólne przedsiębiorstwo związane z podróżami we współpracy z chińskim gigantem e-commerce - Alibabą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA